RTU, LU un LLU rektori vienojas par vienotas elektroniskas studentu uzņemšanas organizēšanu

20. aprīlis, 2010

Ceturtdien, 22. aprīlī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Ivars Knēts, Latvijas Universitātes (LU) rektors Mārcis Auziņš un Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektors Juris Skujāns parakstīja vienošanos par sadarbību vienota elektroniska studentu uzņemšanas procesa nodrošināšanai pamatstudiju programmās.

22.04.2010.  Skatīt galeriju

vienota_pieteiksanas_sistema.jpgVienošanās paredz, ka uzņemšanu pamatstudiju programmās 2010./2011. akadēmiskajam gadam RTU, LU un LLU īstenos, izmantojot Vienotās uzņemšanas pamatstudiju programmās (VUPP) informācijas sistēmu un e-pakalpojumu, kas pieejams portālā www.latvija.lv. Reģistrējoties portālā vai izmantojot kādu no portālā pieejamajām banku autorizācijām, studēt gribošie varēs iesniegt pieteikumu studijām un izvēlēties sev interesējošas studiju programmas jebkurā no trim projektā iesaistītajām universitātēm, kā arī noteikt izvēlēto studiju programmu prioritātes.
Vienošanās paredz, ka universitātes nosaka vienotu reģistrācijas maksu par reflektantu pieteikšanos pamatstudiju programmās, izmantojot VUPP informācijas sistēmu, kā arī līdz 2010. gada 1. novembrim nodibina brīvprātīgu Latvijas augstākās izglītības institūciju apvienību, kuras mērķis ir īstenot vienotu uzņemšanu pamatstudiju programmās, izmantojot VUPP informācijas sistēmu.

Šis pakalpojums tiek veidots sadarbībā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru, īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektu «E-pakalpojumi un to infrastruktūras attīstība».

Kā atzīst, RTU rektors akadēmiķis Ivars Knēts: «Līdz ar vienotas elektroniskās sistēmas izveidi studentu uzņemšanai pamatstudiju programmās Latvija ir sasniegusi attīstītāko Eiropas valstu līmeni – līdzīga sistēma, piemēram, jau daudzus gadus sekmīgi darbojas Zviedrijā, un tajā apvienojušās visas Zviedrijas augstskolas. Šādu sistēmu nesen izveidojusi arī Lietuva. Sistēma uzlabos augstākās izglītības pieejamību un ievērojami atvieglos iestāšanos augstskolās. Jo vairāk mums būs izglītotu cilvēku, jo bagātāka būs mūsu valsts.»

Kā pastāstīja VUPP informācijas sistēmas idejas iniciators RTU mācību prorektors profesors Uldis Sukovskis: «Ideja par šādas sistēmas nepieciešamību radās jau 2007. gadā, kad kopā ar LU kolēģiem noorganizējām ekskursiju uz Lietuvu, lai novērtētu, kā vienotā uzņemšanas sistēma darbojas kaimiņvalstī. Ceru ka arī Latvijā nākotnē projektam pievienosies lielākā daļa augstākās izglītības iestāžu.»

VUPP informācijas sistēma darbam gatava būs jūlija sākumā, šobrīd tiek veikti pēdējie jaunās sistēmas un e-pakalpojuma pilnveides darbi.
Kā ziņots, pieteikumu pieņemšana studijām augstskolās šogad notiks no 19. līdz 27. jūlijam.

RTU Informācijas centrs

20. aprīlis, 2010 plkst. 9:45