RTU logo iekļauts Valsts preču zīmju reģistrā

27. oktobris, 2010

Lai sakārtotu jau iepriekš lietotā un plašākai sabiedrībai atpazīstamā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) simbola juridisko aizsardzību, RTU savu logo ir piereģistrējusi kā preču zīmi un saņēmusi to apliecinošu dokumentu – reģistrācijas apliecību Nr. M 62722.

27.10.2010.

RTU logo Valsts preču zīmju reģistrā ir iekļauts kopš 2010. gada 20. oktobra.

Reģistrēta preču zīme sniedz tās īpašniekam aizsardzību, nodrošinot izņēmuma tiesības lietot zīmi visā tās darbības laikā. Latvijā preču zīmes darbības laiks ir 10 gadi no reģistrācijas pieteikuma iesniegšanas brīža: RTU preču zīme ir derīga līdz 2020. gada 22. janvārim. Reģistrāciju var atjaunot ik pēc 10 gadiem, norāda RTU Intelektuālā īpašuma aizsardzības daļas vadītāja Māra Baltvilka.

Preču zīmi var veidot jebkurš apzīmējums, ko iespējams grafiski attēlot un kas ļauj identificēt un atšķirt vienas juridiskas vai fiziskas personas saražotās preces vai sniegtos pakalpojumus no citas personas precēm vai pakalpojumiem.

RTU preču zīme attiecas uz piecām preču un pakalpojumu klasēm:

(9) zinātniskie, mērīšanas un mācību aparāti, ierīces un instrumenti; ierīces un instrumenti elektriskās strāvas pārvadei, komutācijai, pārveidošanai, uzkrāšanai, regulēšanai vai kontrolei;

(16) iespiedprodukcija; fotogrāfijas;

(35) reklāma;

(41) audzināšana; apmācība; izpriecas; sporta un kultūras pasākumi;

(42) zinātniskie un tehnoloģiskie pakalpojumi, izpēte un projektēšana šajās jomās; rūpnieciskā izpēte un izstrādnes; datoru aparatūras un programmatūras projektēšana, izstrāde un pilnveidošana.

Preču zīmes īpašniekam ir tiesības blakus spēkā esošai reģistrētai preču zīmei likt apzīmējumu – aplī ietvertu burtu R (®) vai tekstu, kas brīdina par zīmes reģistrāciju («Latvijā reģistrēta preču zīme» u. tml.).

Preču zīmes aizsardzību realizē ar tiesas palīdzību, ar kuras lēmumu var apturēt preču zīmes pārkāpumu.

RTU Informācijas centrs

27. oktobris, 2010 plkst. 14:19