RTU līdzdarbojas Vides, bioenerģētikas un biotehnoloģijas kompetences centra aktivitātēs

22. septembris, 2011

RTU sācis pētniecības projekta īstenošanu SIA «Vides, bioenerģētikas un biotehnoloģijas kompetences centrs», kas 11. aprīlī noslēdza līgumu par projekta «Vides, bioenerģētikas un biotehnoloģijas kompetences centrs» īstenošanu ar VA «Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra».

Kompetences centru izveide paredzēta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) administrētajā Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu programmā «Kompetences centri».

Kompetences centros apvienojušies radniecīgu nozaru uzņēmumi un zinātniskās institūcijas ar kopīgu mērķi – turpmākajos piecos gados veikt vairāk nekā 120 rūpniecisko pētījumu, radot jaunus, konkurētspējīgus produktus un tehnoloģijas un izveidojot vairāk nekā 500 jaunas darba vietas.

ES programmā izveidoti seši centri farmācijas un ķīmiskās rūpniecības, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju, meža, elektrisko un optisko iekārtu ražošanas, vides, bioenerģētikas un biotehnoloģiju, kā arī transporta mašīnbūves jomās.

Kopējais kompetences centru finansējums aktivitātē ir 37,37 miljoni latu, un līdz 2015. gadam tiek finansēti seši kompetences centri. Kompetences centros līdzdarbosies ne vien Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitātes, Ventspils augstskola, bet arī tādi Latvijas uzņēmumi kā AS «Grindeks», SIA «Madara Cosmetics», AS «SAF Tehnika», AS «Latvijas finieris», SIA «Tilde», gan arī un atsevišķi privāti izveidoti zinātniskie institūti.

RTU Informācijas centrs

22. septembris, 2011 plkst. 16:08