RTU Leonardo da Vinči ekspozīcija būs pieejama jaunajā bērnu zinātnes centrā «Z(in)oo»

23. augusts, 2011

RTU Leonardo da Vinči ekspozīcija tiek pārvesta no Rīgas uz Cēsīm, kur gadu būs pieejama jaunā bērnu zinātnes centra «Z(in)oo» apmeklētājiem. Bērnu zinātnes centrs Cēsīs durvis vērs 1. septembrī. Tas atradīsies Vidzemes Inovāciju un uzņēmējdarbības centrā.

RTU Leonardo da Vinči ekspozīcija līdz šim atradās RTU centrālajā ēkā, Rīgā, Kaļķu ielā 1. Paredzēts, ka Cēsīs tā būs apskatāma vismaz gadu.

Bērnu zinātnes centrs «Z(in)oo» kopumā piedāvās 30 dažādas interaktīvas ekspozīcijas un vairākas tematiskās ārpusskola nodarbības, lai apmeklētāji varētu paši izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus. Centrā varēs iepazīt ne vien Leonardo da Vinči izgudrojumus, bet arī mācīties matemātiku, izbaudīt gravitāciju, izprast berzi, redzēt skaņu, veidot zobratu pārnesumus, saprast katapultas darbības principus, būvēt un vadīt robotus, redzēt zibeni, kustināt priekšmetus ar domu spēku, darboties ar vienu no labākajiem amatieru teleskopiem Vidzemē u. c. Vairāk informācijas.

Skolēniem un citiem interesentiem būs iespēja piedalīties astronomijas nodarbībās brīvā dabā un redzēt detalizētu mēness virsmu, lielākās saules sistēmas planētas un pat attālus miglājus.

«Z(in)oo» tiek veidots «Lego» robotikas pulciņš un organizētas robotikas sacensības starp dažādām Latvijas skolēnu komandām. Vecākiem ar mazākiem bērniem centrā būs pieejama attīstošo «rotaļlietu bibliotēka», no kuras bērna intelektu attīstošas rotaļlietas varēs ņemt arī uz mājām.

Centra darbinieki aicina ikvienu uzņēmumu un augstskolu rosināt bērnos un jauniešos interesi par savu biznesa vai zinātnes nozari, izstrādājot tematiskās ekspozīcijas. Jau tagad sadarbībā ar tādiem partneriem kā «Telia», «Grandeg», «Laima», «LMT Rally Team» un «Eži» top jauni bērnu zinātnes centra eksponāti.

«Z(in)oo» veido un attīsta biedrība Vidzemes Inovāciju un uzņēmējdarbības centrs. Tā biedri ir Cēsu, Pārgaujas, Amatas, Priekuļu un Vecpiebalgas novadu pašvaldības. Zinātnes centrs un biedrība izveidota, pateicoties Norvēģijas valdības finansētam projektam «Vidzemes Inovāciju un Uzņēmējdarbības centrs», ko organizēja Cēsu novada pašvaldība, Rīgas Tehniskā universitāte un Ostfoldas pašvaldība no Norvēģijas. Norvēģijas valdības finansētais projekts noslēdzās šā gada aprīlī.

Jau ziņots, ka Cēsīs tiek veidota arī topošā RTU filiāle, kas būs pamats visa Vidzemes reģiona attīstībai.

RTU Informācijas centrs

23. augusts, 2011 plkst. 14:47