RTU lektors turpina sarunas par RTU sadarbību ar Dienvidkorejas universitāti

19. maijs, 2010

No Dienvidkorejas Kyungpook Nacionālās universitātes atgriezies RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes MBA programmas «Inovācijas un uzņēmējdarbība» lektors Jānis Caune, kur papildināta pieredze, lasot lekcijas studentiem, kā arī turpinātas sarunas par RTU sadarbību ar Kyungpook Nacionālo universitāti.

19.05.2010.

J. Caune Dienvidkorejas pilsētā Daegu kopumā pavadīja trīs nedēļas, kuru laikā lasīja lekciju kursu «Stratēģiskā vadīšana» 60 KyungpookNacionālās universitātes studentiem un izveidoja kontaktus armācībspēkiem un uzņēmējiem. Iecerēts, ka tuvāko gadu laikā, turpinotsarunas, uz Dienvidkoreju mācību braucienā dosies arī MBA programmas «Inovācijas un uzņēmējdarbība» studenti.

«Korejiešu kultūra ir īpatnēja – pret ārzemniekiem viņi izturas ļotipieklājīgi, taču ietur zināmu distanci, un sākt sadarbību ar viņiem navvienkārši,» stāsta J.Caune. «Runājot ar mācībspēkiem, centos iepazītvietējo izglītības sistēmu un noorganizēt Dienvidkorejas studentubraucienu uz Eiropu un RTU studentu braucienu uz Dienvidkoreju.Vislielākais pārsteigums viņiem bija temps, kādā Eiropā ierasts veidotkontaktus un sadarbību. Viņi netiek tādam tempam līdzi.»

Salīdzinot Latvijas un Dienvidkorejas studentus, J. Caune atzīst, kaDienvidkorejā studentiem mācībspēki ir daudz lielākas autoritātes –mācībspēku spriedumi netiek apstrīdēti. Augstskolas ir orientētas uzmācībspēku, nevis uz studentu ērtībām. Mācību metodika ir ļotikonservatīva. Studenti pārsvarā gadījumu kautrējas runāt, neuzdodjautājumus, neizsaka viedokli. Problēma ir arī angļu valodas zināšanas.Taču studenti ir arī ļoti uzcītīgi. Kursa «Stratēģiskā vadīšana» laikāstudentiem vajadzēja izstrādāt vairākas prezentācijas, kuras tikušassagatavotas pārsteidzoši augstā līmenī. Atklājies, ka viena studentugrupa 10 minūtes ilgu prezentāciju gatavojusi aptuveni deviņas stundas.

Uz Dienvidkoreju J. Caune devās apmaiņas programmā Visiting Scholars Program.

Daegu ir trešā lielākā pilsēta Korejā, tajā ir aptuveni 2,5 miljoni iedzīvotāju. Savukārt Kyungpook Nacionālajā universitātē studē ap 32 000 studentu.

RTU Informācijas centrs

19. maijs, 2010 plkst. 17:01