RTU lektores Ingas Beikules «Somu diēta» ieguvusi Gada balvu dizainā

8. oktobris, 2010

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta (TTDI) lektores Ingas Beikules kolekcija «Somu diēta jeb rotas gardēžiem» uzvarējusi konkursa «Gada balva dizainā 2010» nominācijā  «Modes/tekstila dizains».

08.10.2010.

Kolekcija «Somu diēta jeb rotas gardēžiem» ir veidota no miniatūru somiņu veidā izgatavotām piespraudēm, kas autentiskas noteikta laikmeta tērpa aksesuāra – somas – modes tendencēm un stiliem. Somiņas izgatavotas no ādas un metāla. Vidējais somu izmērs: 47x55x5 mm.

Kolekcija ir ne tikai ļoti interesanta un simpātiska, bet arī informatīva un pat izglītojoša, jo katrai rotai pievienots stāsts par tās stila izcelsmi un attīstību: par formām, rotājumiem, krāsām un stiliem, aktuāliem gan iepriekšējos gadsimtos, gan tagad.

Pati kolekcijas autore atzīst: «Manas somas ir manas draudzenes, kas uzticīgi glabā manus noslēpumus…»

Jau ziņots, ka konkursu «Gada balvu dizainā 2010» organizē Latvijas Dizaineru savienība. Jau otro gadu konkurss norisinājās starptautiskās mēbeļu un interjera izstādes «Baltic Furniture 2010» laikā. Izstādē tikaveidota konkursam pieteikto dizaineru darbu ekspozīcija. Darbi tika vērtēti septiņās nominācijās «Interjera dizains», «Vides dizains» un «Modes/tekstila dizains», «Foto dizains», «Rūpnieciskais dizains», «Grafiskais dizains».

«No sirds priecājamies un lepojamies par šo Ingas Beikules sasniegumu,» atzīst Ingas kolēģi TTDI.

RTU Informācijas centrs

Raksta pielikumi