RTU Latvijā saglabā līderpozīcijas prestižajā «QS World University Rankings 2024»

28. jūnijs, 2023
Foto: RTU Zinātnes un inovāciju centrs

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) starptautiskajā reitingā «QS World University Rankings 2024» iekļuvusi 751.–760. vietā, un šis rādītājs ir augstākais no reitingā iekļauto trīs Latvijas universitāšu izvērtējuma rezultātiem. Visaugstāk reitingā novērtēts ārzemju studentu īpatsvars universitātē un RTU reputācija darba devēju skatījumā.

Reitingā «QS World University Rankings 2024» universitātes tiek vērtētas pēc deviņiem kritērijiem – papildu akadēmiskajai reputācijai, darba devēju reputācijai, citējamībai, studentu un akadēmiskā personāla proporcijai, kā arī ārzemju studentu un ārzemju mācībspēku īpatsvaram, absolventu nodarbinātībai un starptautiskajam pētniecības tīklam šogad vērtēts arī universitātes ieguldījums ilgtspējā.

Vislabākos rezultātus, ierindojoties 248. vietā, RTU ir sasniegusi ar savu ārzemju studentu īpatsvaru. Internacionalizācija ir viena no būtiskākajām RTU darbības prioritātēm, un mērķtiecīga darba rezultātā pēdējo gadu laikā ir palielinājies RTU ārvalstu studentu skaits – universitātē mācās studenti no vairāk nekā 80 valstīm.

RTU savu sniegumu turpina uzlabot arī darba devēju reputācijas kritērijā, salīdzinājumā ar pagājušo gadu pakāpjoties par 78 vietām. Šis kritērijs kopā ar absolventu nodarbinātības rādītāju apliecina RTU studiju programmu atbilstību darba tirgus prasībām kā vietējo, tā arī citu valstu darba devēju ieskatā.

Darba devēju reputācija RTU ir svarīgs kritērijs, jo Latvijā darba tirgū trūkst inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju speciālistu, kurus lielākoties Latvijā sagatavo RTU. Arī universitāte par savu stratēģisko mērķi ir izvirzījusi proaktīvu sasaisti ar valsts tautsaimniecības vajadzībām, tāpēc RTU pamats ir zinātne, inovācijās un sadarbībā ar industriju veidots studiju process, kas nodrošina Latvijas tautsaimniecībai nepieciešamo speciālistu sagatavošanu, tādējādi kalpojot par pamatu Latvijas ilgtspējīgai attīstībai.

RTU jau vairākus gadus «QS World University Rankings» vērtējumā ir vadošā universitāte Latvijā. No Latvijas reitingā iekļuvušas arī Latvijas Universitāte, kas ieņem 801.–850. vietu, un Rīgas Stradiņa universitāte, ierindojoties 901.–950. vietā.

Topa pirmajā vietā ir Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts, otrajā – Kembridžas Universitāte, bet trešajā – Oksfordas Universitāte.

Kopumā šogad reitingā vērtētas 1500 augstskolas 104 valstīs.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

28. jūnijs, 2023 plkst. 14:45