RTU Latvijā saglabā līderpozīcijas prestižajā «QS World University Rankings»

9. jūnijs, 2022
.
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) starptautiskajā reitingā «QS World University Rankings 2023» iekļuvusi 751.–800. vietā, un šis rādītājs ir augstākais no reitingā iekļauto trīs Latvijas universitāšu izvērtējuma rezultātiem. Visaugstāk reitingā novērtēta RTU absolventu nodarbinātība un ārvalstu studentu īpatsvars.

«QS World University Rankings 2023» iekļautas 1422 augstskolas no visas pasaules. Tās vērtētas pēc astoņiem kritērijiem – papildu akadēmiskajai reputācijai, darba devēju reputācijai, citējamībai, studentu un akadēmiskā personāla proporcijai, kā arī ārzemju studentu un ārzemju mācībspēku īpatsvaram šogad vērtēta arī absolventu nodarbinātība un starptautiskais pētniecības tīkls. 

RTU ieņem augsto 186. vietu pasaulē pēc absolventu nodarbinātība rādītāja. Tajā tiek vērtēta gan absolventu nodarbinātība augstas kvalifikācijas profesijās, gan universitātes loma jauno vadītāju sagatavošanā, kuri ar savām zināšanām un prasmēm pozitīvi ietekmēs pārstāvētās nozares tālāku attīstību. 

RTU savu sniegumu turpina uzlabot arī darba devēju reputācijas kritērijā, kas kopā ar augsto novērtējumu absolventu nodarbinātības rādītājā apliecina studiju programmu atbilstību darba tirgus prasībām kā vietējo, tā arī citu valstu darba devēju ieskatā. 

Ārvalstu studentu īpatsvara rādītājā RTU savu pozīciju uzlabojusi par 40 vietām, pasaulē sasniedzot augsto 249. vietu. Internacionalizācija ir viena no būtiskākajām RTU darbības prioritātēm. Mērķtiecīgas darbības rezultātā pēdējo gadu laikā strauji palielinājies RTU ārvalstu studentu skaits, un augstskolā ir studējošie no vairāk nekā 80 valstīm. 

«Jau vairākus gadus «QS World University Rankings» vērtējumā RTU ir vadošā universitāte Latvijā. RTU mērķtiecīgi attīsta savu sniegumu studijās, zinātnē un sadarbībā ar industriju, un ir patīkami saņemt starptautisku novērtējumu šim darbam. Par spīti zemajam izglītības un zinātnes finansējumam mūsu ambīcijas ir lielākas – mēs turpinām intensīvi strādāt, lai arvien uzlabotu RTU starptautisko konkurētspēju un ierindotos starp pasaules TOP 500 universitātēm,» uzsver RTU administratīvais direktors Juris Iljins.

No Latvijas reitingā iekļuvušas arī Latvijas Universitāte, kas ieņem 1001.–1200. vietu, un Rīgas Stradiņa universitāte, kas ieņem 801.–1000. vietu. 

Topa pirmajā vietā ir Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts, otrajā Kembridžas Universitāte, bet trešajā – Stenfordas Universitāte.

Starptautiskā reitinga rezultāti publiskoti 8. jūnija vakarā. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

9. jūnijs, 2022 plkst. 12:36

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi