RTU kopā ar LU starptautiskajā reitingā «The Times Higher Education World University Rankings 2024» ierindojas pirmajā vietā Latvijā

27. septembris, 2023
.
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kopā ar Latvijas Universitāti (LU) izvirzījušās pirmajā vietā Latvijā prestižajā starptautiskajā reitingā «The Times Higher Education World University Rankings 2024» (THE WUR), ar vienādu kopējo punktu skaitu dalot kopēju pozīciju – 1001.–1200. vietu. RTU ir vienīgā universitāte no Latvijas, kas salīdzinājumā ar pērno gadu savu pozīciju THE WUR ir kāpinājusi, un visaugstāk reitingā novērtēts RTU sniegums starptautiskajā sadarbībā.

Universitātes ieguldījums starptautiskajā sadarbībā tiek vērtēts pēc ārzemju studentu un mācībspēku skaita īpatsvara, kā arī pēc starptautiskās sadarbības pētniecībā un pēc zinātnisko publikāciju citējamības rādītājiem. Internacionalizācija ir viens no nozīmīgākajiem RTU stratēģiskajiem mērķiem, un ārvalstu studentu skaita kāpums ir mērķtiecīgas darbības rezultāts. Šajā pozīcijā RTU ieņem 642. vietu starp reitingā iekļautajām 1904 universitātēm no 108 pasaules valstīm. 

Otru augstāko vērtējumu RTU ieguvusi kritērijā par zinātnes vidi, ierindojoties 656. vietā. Šajā pozīcijā vērtē universitātes pētniecības produktivitāti, reputāciju un ienākumus no pētījumiem. Savukārt sadarbība ar industriju novērtēta kā trešā spēcīgākā RTU pozīcija, universitāti ierindojot 874. vietā. Šajā pozīcijā vērtē, cik lielus ienākumus augstskola ir guvusi no zināšanu pārneses, kādu pienesumu uzņēmumu attīstībā tā sniegusi ar inovāciju, izgudrojumiem un ekspertīzes darbu un kāda ir tās spēja piesaistīt finansējumu no komercsektora.

«RTU tradicionāli spēcīgākās pozīcijas ir sadarbība ar industriju un studiju internacionalizācija, kas ir labs atspēriena punkts, sākot virzību uz universitātes vietas kāpināšanu starptautiskajos reitingos. Tas nav viegli, jo globālā konkurence prasa arī lielus ieguldījumus, taču mēs pamazām, bet konsekventi virzāmies uz savu mērķi, un to apliecina pēdējā laikā publicētie divi nozīmīgi starptautiskie reitingi, kur RTU ir sasniegusi labākos rezultātus Latvijā, uzņemoties līderību valsts pozīciju stiprināšanā starptautiskajā konkurences cīņā augstākajā izglītībā un zinātnē,» saka RTU rektors Tālis Juhna

Pirms THE WUR septembrī tika publiskoti otra starptautiski nozīmīgākā reitinga «QS World University Rankings: Europe 2024» rezultāti, kur RTU ierindojās 262. vietā, vienīgā no Latvijas augstskolām sasniedzot tik augstu pozīciju šajā reitingā. Šajā reitingā visaugstākās pozīcijas RTU bija sadarbībā ar industriju un starptautiskajā sadarbībā. Savukārt jūnijā publicētajā «QS World University Rankings 2024» RTU ir ierindota 751.–760. vietā, un šis rādītājs ir augstākais no šajā reitingā iekļauto trīs Latvijas universitāšu izvērtējuma rezultātiem. Arī šajā reitingā visaugstāk novērtēts ārzemju studentu īpatsvars universitātē un RTU reputācija darba devēju skatījumā. 

Savukārt THE WUR pirmajā vietā ir Oksfordas Universitāte, otrajā – Stenfordas Universitāte un trešajā – Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts. 

No Baltijas valstīm visaugstākais sniegums ir Tartu Universitātei (301.–350. vieta), savukārt Tallinas Tehnoloģiju universitāte ierindojusies 601.–800. vietā un Tallinas Universitāte – 1001.–1200. vietā. No Lietuvas pirmajā pozīcijā reitingā ir Lietuvas Veselības zinātņu universitātei un Viļņas Universitātei, kas abas dala 801.–1000. vietu, savukārt Kauņas Tehnoloģiju universitāte, Viļņas Ģedimina Tehniskā universitāte un Vītauta Dižā Universitāte dala 1201.–1500. vietu.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. septembris, 2023 plkst. 20:17

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi