RTU kopā ar 13 citiem sadarbības partneriem izveido IT kompetences centru

7. oktobris, 2010

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kopā ar citām zinātniskajām institūcijām un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares uzņēmumiem izveidojusi SIA «IT kompetences centrs», kas plāno īstenot rūpnieciskus pētījumus un eksperimentālas izstrādes.

07.10.2010.

Šādas kopdarbības mērķis ir veicināt IKT lietojumu privātajā un publiskajā sektorā, kā arī uzlabot Latvijas konkurētspēju globālajā tirgū. Uzņēmums vēlas izveidot partnerattiecības starp pētniecības iestādēm un privātiem uzņēmumiem, uzlabot produktu un pakalpojumu konkurētspēju dažādos tirgos, kā arī attīstīt dažādus pētniecības virzienus.

«IT kompetences centrs» dibināts 28. septembrī, kopumā tajā apvienojušās 14 organizācijas.

Aktīvu darbību paredzēts uzsākt Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētās programmas ietvaros, lai veicinātu nozares partneru sadarbību. RTU partneru vidū ir desmit IKT sektora uzņēmumi, kā arī Latvijas Universitāte, Ventspils augstskola, Latvijas Nacionālā bibliotēka. Projekta pieteikums iesniegts apakšaktivitātē «Kompetences centri».

Projekta pieteikums iesniegts izvērtēšanai Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā 30. septembrī. Projektu plānots īstenot 4,5 gadu garumā – no 2011. gada līdz 2015. gadam. Šajā laika posmā paredzēts realizēt IKT un citu nozaru attīstībai būtiskus pētījumus projektu pētniecības virzienos «Biznesa procesu analīzes tehnoloģijas» un «Dabīgās valodas tehnoloģijas».

Uzņēmuma īpašnieki ir SIA «Tilde», kam, pēc «Firmas.lv» sniegtajiem datiem, pieder 14% daļu, AS «RIX Technologies» (13%), SIA «Lattelecom Technology» (13%), SIA «FMS Software» (13%), AS «Datorzinību centrs» (13%), SIA «Datorikas institūts Divi» (13%), SIA «OptimEyz» (6,5%), SIA «Biomehānikas un fizikālo pētījumu institūts» (6,5%), SIA «Kurzemes datorcentrs» (2,5%), SIA «Dynamic Research» (2,5%), Rīgas Tehniskā universitāte (1%), Ventspils Augstskola (1%) un Latvijas Universitāte (1%).

«IT kompetences centra» valdē ir tā vadītāja, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas prezidente Signe Bāliņa, «FMS Software» pārstāvis Jānis Bergs, «Tildes» pārstāvis Uldis Dzenis, «RIX Technologies» pārstāve Eva Butāne un «Lattelecom Technology» pārstāvis Rinalds Sproģis, ziņo LETA.

Jau ziņots, ka kompetences centru izveidei paredzēti ERAF līdzekļi 36,3 miljoni latu apmērā. Paredzēts, ka kompetences centri tiks veidoti sešās septiņās Latvijas tautsaimniecībai svarīgākajās nozarēs, kas nosauktas par prioritārām – pārtika, kokapstrāde, mašīnbūve, elektronika, informācijas tehnoloģija, loģistika, ķīmija, farmācija, biotehnoloģijas. Uz ERAF atbalstu var pretendēt kompetences centrs, kas pirms projekta iesnieguma ir reģistrēta juridiska persona (piemēram, nevalstiska organizācija, komersants u. c.), kurā ir apvienots vismaz viens zinātniskās sadarbības partneris un vismaz trīs komersanti.

RTU Informācijas centrs

7. oktobris, 2010 plkst. 12:15