RTU konsultē muitas jomas vadošos speciālistus no Kazahstānas universitātēm

23. novembris, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta (SESMI) Muitas un nodokļu katedru no 22. līdz 24. novembrim apmeklē Kazahstānas muitas mācību centra (Kazakhstan Customs Training Centre) vadītājs Badulda Šalabajevs (Badulda Shalabayev) un «Al-Farabi» Kazahstānas Nacionālās universitātes («Al-Farabi» Kazakh National University) Muitas, finanšu un vides tiesību katedras vadītāja Aižana Žatkanbajeva (Aizhan Zhatkanbayeva). Vizītes mērķis ir veicināt pieredzes apmaiņu muitas izglītības jautājumos, kā arī konsultēties par vienotu muitnieku apmācības sistēmas izveidošanu un ieviešanu visās piecās Centrālāzijas valstīs – Kazahstānā, Turkmenistānā, Uzbekistānā, Kirgizstānā un Tadžikistānā.

Vizīte notiek, pateicoties Eiropas Komisijas finansētajam starptautiskajam robežpārvaldības projektam BOMCA–9 piecās Centrālāzijas valstīs. Kazahstānas pārstāvji Rīgā tiekas ar RTU IEVF SESMI Muitas un nodokļu katedras vadību, kā arī mācībspēkiem, apmeklē Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldi un robežkontroles punktu, piedalās apaļā galda diskusijās RTU Rīgas Biznesa skolā, kā arī RTU SESMI un Uzbekistānas augstākā militārā muitas institūta tālmācības projekta prezentācijā.

Vizītes laikā notiks arī divas vieslekcijas, kurās aicināti piedalīties muitas un nodokļu specialitātes studenti. Vieslekcija «Mūsdienīgu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pielietojums Kazahstānas muitas iestādēs» notika 22. novembrī, savukārt vieslekcija «Kazahstānas muitas dienesta attīstības vēsture» notiks 24. novembrī no plkst. 12.30 līdz 14.05, Kalnciema ielā 6 , 223. auditorijā.

No 24. līdz 30. novembrim RTU IEVF SESMI Muitas un nodokļu katedru apmeklēs arī «Narxoz» universitātes («Narxoz» University) vadība, lai iepazītos ar RTU pieredzi muitas izglītības veidošanā. Vizītes laikā RTU noslēgs sadarbības līgumus ar abām Kazahstānas universitātēm – «Al-Farabi» Kazahstānas Nacionālo universitāti un «Narxoz» universitāti.

RTU ir vienīgā universitāte Latvijā, kurā iespējams apgūt muitas un nodokļu administrēšanu gan bakalaura, gan maģistra profesionālo studiju programmās. RTU IEVF studiju programma «Muitas un nodokļu administrēšana» izveidota sadarbībā ar Pasaules muitas organizāciju (PMO), un tā kā pirmā pasaulē atzīta par atbilstošu vienotajiem PMO starptautiskajiem muitas profesijas standartiem, ko apstiprinājušas 177 PMO dalībvalstis. Vairāk par studiju programmu iespējams uzzināt RTU IEVF SESMI Muitas un nodokļu katedras mājaslapā.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

23. novembris, 2016 plkst. 10:54