RTU kļūst par daļu no «EIT Digital» zināšanu un inovāciju kopienas

18. marts
.
.
.

Lai sekmētu digitālās inovācijas, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) integrāciju digitālo inovāciju partneru tīklā, kā arī pilnveidotu studentu un mācībspēku digitālas prasmes, RTU padome apstiprina augstskolas dalību Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopienā «EIT Digital». 

Dalība «EIT Digital» palīdzēs RTU atbalstīt studentu un pētnieku ideju komercializāciju, nodrošināt pieeju dažādiem grantiem, tiešsaistes apmācībām, piekļūt plašam investoru un partneru tīklam, paverot vēl nebijušas izaugsmes iespējas digitālo inovāciju jomā. «EIT Digital» aktivitātes īstenos RTU Zinātnes un inovāciju centrs (ZIC), kas līdz šim nodrošinājis «EIT RawMaterials» un «EIT Urban Mobility» pārstāvniecību Latvijā. 

Jau šobrīd norit darbs pie jaunu projektu pieteikumu gatavošanas un līdzfinansējuma piesaistes, lai veicinātu studentu, mācībspēku un industrijas kiberdrošības prasmju kapacitātes celšanu atbilstoši darba tirgus pieprasījumam. Īpaši būtiska šādu projektu īstenošana ir kontekstā ar Eiropas Parlamenta nule kā apstiprināto NIS2 direktīvu, kuras mērķis ir nodrošināt augstu kiberdrošības līmeni visā Eiropas Savienībā.

Līdz ar pavasara semestri RTU tiek aprobēti augsta līmeņa digitālo prasmju studiju kursi, turklāt šogad RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte (DITEF) līdzās citām vadošajām Eiropas tehnoloģiju universitātēm piedāvās «EIT Digital Master School» maģistra studiju programmu «Fintech for Business».

Sadarbībā ar mācību centru SIA «Magnetic Profesional» no 8. līdz 12. jūlijam ar «EIT Digital» atbalstu RTU organizēs starptautisku vasaras skolu «Cyber Security - Agile Methodology for Developing New Solutions». Vasaras skolas norisē plānots iesaistīt Liepājas valstspilsētas pašvaldību un RTU Liepājas Akadēmiju, pievēršoties civilās aizsardzības izaicinājumu risināšanai, kā arī mobilo sakaru operatora un tehnoloģiju inovāciju uzņēmuma «LMT» 5G atvērtā tīkla izaicinājumiem. 

«Pievienojoties zināšanu un inovāciju kopienai «EIT Digital», RTU iegūst iespēju stiprināt digitālo inovāciju kapacitāti un paplašināt partnerību tīklu. Ņemot vērā digitalizācijas lomu izglītības, zinātnes, inovāciju un institucionālās ekselences stiprināšanā, dalība šajā kopienā ļaus mums pārņemt jau izstrādātos risinājumus un instrumentus, kā arī nodrošināt zināšanu apmaiņu, pilnveidot studējošo un akadēmiskā personāla digitālās prasmes, kā arī pievērst starptautisko profesionāļu interesi Latvijai. Dalība šajā kopienā nodrošinās arī vietu pie galda līdzās citiem vadošajiem Eiropas partneriem, īstenojot dažādus projektus digitālo inovāciju jomā,» saka RTU inovāciju prorektore Liene Briede. 

«EIT Digital» ir lielākā Eiropas digitālo inovāciju un izglītības ekosistēma, kuras pirmsākumi meklējami 2010. gadā, kad tā radās ar mērķi pārvērst Eiropu par globālu līderi digitālo tehnoloģiju jomā. Kopienā ir vairāk nekā 1400 dalībnieku, to aktivitātes un projektu ieguldījums ekosistēmā šobrīd ir mērāms miljardos eiro. «EIT Digital» partneru kopienu veido vairāk nekā 350 Eiropas vadošās korporācijas, mazie un vidējie uzņēmumi, jaunuzņēmumi, universitātes un pētniecības institūti no visas Eiropas.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. marts plkst. 12:06

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi