RTU KAUSA IZCĪŅA PRĀTA SPĒLĒS SKOLĒNIEM 2010

18. maijs, 2010

Organizējot pirmo RTU kausa izcīņu prāta spēlēs skolēniem, RTU aizsākusi jaunu tradīciju, tās mērķis – mudināt jauniešus attīstīt loģisko domāšanu un atmiņu, uzcītību un uzmanību, radošo domāšanu un neatlaidību, prasmi uzvarēt un zaudēt, uzlabot erudīciju un gūt jaunus draugus.

18.05.2010.  Skatīt galeriju

prata_speles_0032.jpgSpēlējot dambreti, šahu, spēli «Katanas ieceļotāji» vai «Karkasone»,kā arī piedaloties Rubika kubika ātrlikšanas sacensībās, skolēniizcīnīja ne tikai kausus, bet arī nopietnas naudas balvas.

Turnīra šaha partiju arhīvs.

RTU prāta spēļu turnīra ietvaros 15. un 16. maijā notika sacensības spēlē «Karkasone», Rubika kubika ātrlikšanā un šahā.

«Karkasone» spēlē uzvarēja rīdzinieks Aleksandrs Ķikuts, balvāsaņemot Ls 200, kausu un piemiņas veltess, otrajā vietā ierindojās AnnaPaturska, trešajā– Rolands Krumbergs, ceturtajā – Elīna Zaķe unpiektajā – Arvils Feldmanis.

Rubika kubika ātrlikšanā uzvarēja Rolands Krumbergs no Dobelesvalsts ģimnāzijas 12. klases, saliekot Rubiku kubu 1:15:49, balvāsaņemot Ls 200, kausu un piemiņas veltess. Otrajā vietā ierindojāsElīna Zaķe, trešajā – Aivars Grīnbergs-Freimanis, ceturtajā – ArvilsFeldmanis, piektajā – Aiva Zariņa.

16. maijā Kaļķu ielā 1, Lielajā aulā, RTU prāta spēļu ietvarosnotika RTU skolēnu kauss šahā, pulcējot 28 dalībniekus no 20 dažādāmLatvijas skolām. Turnīra dalībnieku vidū bija astoņi šahisti, kas irvismaz meistarkandidāti. Par galvenajiem favorītiem bija jāuzskata FIDEmeistars Toms Kantāns, starptautiskā meistare Katrīna Šķiņķe (abi RTUkomandas sastāvā startē Latvijas klubu čempionātā), kā arī spēcīgiemeistarkandidāti Arturs Bernotas un Andrejs Dzalbo.

Lai arī turnīra gaitā izskatījās, ka galvenajiem favorītiemneizdodas tās veiksmīgākās partijas, pēc pēdējās, septītās, kārtasizrādījās, ka vienīgais, kas ir spējis izcīnīt 6 punktus, ir galvenaisfavorīts T. Kantāns, iegūstot RTU Skolēnu kausu. Otrajā vietāierindojās A. Dzalbo, bet 3. – meistarkandidāts Edgars Stepiņš, izcīnotarī pirmo vietu zemgaliešu vidū (abiem pa 5,5 punktiem). Meiteņukonkurencē labāko rezultātu (5 punktus un 4. vietu kopvērtējumā) ieguvaK. Šķiņķe, tālākajās vietās atstājot Jekaterinu Djoktjevu un VeronikuŽiļajevu. Skolu komandu vērtējumā uzvarēja Jelgavas Valsts ģimnāzijaskomanda ar E. Stepiņu un K. Daģi sastāvā.

Turnīra uzvarētāji sadalīja 1000 latu balvu fondu RTU dāvanu kartēs,ko varēs izmantot mācību maksas apmaksai RTU, RTU sagatavošanās kursuapmaksai, vai saņemt kā stipendiju, iestājoties RTU. Uzvarētājs ieguvadāvanu karti 200 latu apmērā un visi sacensību dalībnieki tikaapbalvoti ar piemiņas veltēm.

Pirmā RTU kausa izcīņa prāta spēlēs skolēniem ir veiksmīgi noslēgusies un uz tikšanos 2011. gadā!

RTU Sporta klubs

18. maijs, 2010 plkst. 8:28