RTU kausa izcīņa prāta spēlēs

6. maijs, 2010

10.05.2010.  Skatīt galeriju

2010. gada maijā aizsākās jauna RTU sporta un erudīcijas tradīcija – RTU kausa izcīņa prāta spēlēs. Tās ir sacensības skolēniem, lai noskaidrotu Latvijas labākos un veiksmīgākos katrā no spēļēm un aicinātu skolēnus vairāk uzzināt par RTU. Šogad paredzētas RTU skolēnu kausa izcīņa piecās disciplīnās.

Pirmie 8. maijā startēja 42 dambretisti no visas Latvijas, sešas stundas cīnoties par RTU skolēnu kausu starptautiskajā dambretē. Pirmo vietu un balvu Ls 200 apmērā, kausu un piemiņas veltes izcīnīja meistarkandidāts no Dobeles 2. vidusskolas 11. klases Andrejs Cehanovičs. Otrajā vietā ierindojās meistarkandidāts, Rīgas 40. vidusskolas 8. klases skolnieks Leonīds Ceļevičs (Ls 150), trešo vietu ieguva I sporta klases dambretists no Kuldīgas V. Plūdoņa ģimnāzijas 11. klases Andris Girgensons (Ls 100).

Katra Latvijas reģiona labākie dambretisti – Pēteris Gailāns no Kurzemes, Gatis Bertmanis no Vidzemes, Baiba Krotova no Latgales un Jevgēnijs Berčuks no Zemgales – balvā saņēma Ls 100, kausu un piemiņas veltes. Labākās dambretistes titulu izcīnīja meistarkandidāte Zane Magone no Ogres ģimnāzijas 11. klases.

Savukārt 9. maijā skolēni sacentās prāta un erudīcijas spēlē «Katanas ieceļotāji». Veiksmīgākais šajā spēlē izrādījās rīdzinieks Edgars Zaķis, balvā saņemot Ls 200, kausu un piemiņas balvas, otrajā vietā ierindojās Sandra Grīnberga no Engures vidusskolas 11. klases (Ls 160), trešajā vietā – Aiva Zariņa no Engures vidusskolas 12. klases (Ls 110), ceturtajā vietā ierindojās Ivars Pīzelis no Rīgas Amatniecības vidusskolas (Ls 80) un piektajā vietā – Aleksandrs Ķikuts no Teikas vidusskolas 10. klases (Ls 50).

Jāpiebilst, ka atbilstoši sacensību nolikumam naudas balvas varizmantot, maksājot mācību maksu RTU, maksājot par sagatavošanas kursiemRTU vai saņemt kā stipendiju, ja uzvarētājs ir iestājies RTU.

Pārējās prāta spēļu sacensības notiks:

15. maijā plkst. 12 RTU skolēnu kauss spēlē «Karkasone» 2010

• 15. maijā plkst. 12 RTU skolēnu kauss Rubika kubika ātrlikšanā 2010

• 16. maijā plkst. 12 RTU skolēnu kauss šahā 2010.

Papildus izcīnītajiem kausiem, visu pasākumu kopējais balvu fonds ir Ls 4800. Katrās sacensībās apbalvo vismaz pirmo 3 vietu ieguvējus. Paredzētas balvas labākajām meitenēm un labākajiem pārstāvjiem no Latvijas reģioniem un citas speciālbalvas. Plānotas arī pārsteigumu balvas dalībniekiem, kas neizcīnīs godalgotas vietas, tāpēc nāc un piedalies!

Īpaši aicināti piedalīties 10.–12. klašu skolēni.

Sīkāka informācija par balvām un citiem jautājumiem sacensību nolikumos:

Pieteikšanās anketa

6. maijs, 2010 plkst. 9:20