RTU jaunajā gadā darbu sāk četras jaunas fakultātes un institūts

1. janvāris

Jaunajā gadā jauna dzīve sākusies arī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), kur, sākot no 2024. gada 1. janvāra, konsolidācijas procesa rezultātā deviņu fakultāšu vietā ir izveidotas četras – Būvniecības un mašīnzinību fakultāte (BMF), Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte (DTF), Datorzinātes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte (DITEF), kā arī Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF) – un Arhitektūras un dizaina institūts (ADI).

Būvniecības un mašīnzinību fakultāte izveidota, apvienojot Būvniecības inženierzinātņu fakultāti un Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāti. Par BMF dekāna amata pienākumu izpildītāju ir iecelta Būvkonstrukciju inženierzinātņu institūta vadošā pētniece profesore Līga Gaile.

Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte ir veidota uz Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) bāzes, tai pievienojot Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtu, kas līdz šim bija Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē, un Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūtu, kas, savukārt, bija Būvniecības inženierzinātņu fakultātē. Par DTF dekānu ir kļuvis līdzšinējais MLĶF dekāns akadēmiķis Māris Turks.

Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte veidota, apvienojot līdzšinējo Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāti (DITF), Elektronikas un telekomunikāciju fakultāti, E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultāti un Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāti. Par šīs fakultātes dekānu ir kļuvis līdzšinējais DITF dekāns profesors Agris Ņikitenko.

Savukārt Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF) savu nosaukumu ir saglabājusi un par tās dekāna pienākumu izpildītāju ir izraudzīts stratēģiskās vadības un pārmaiņu vadīšanas praktiķis Jānis Caune, kurš ir bijis IEVF docents, piedalījies vairāku RTU projektu īstenošanā, kā arī strādājis vadošos amatos vairākos uzņēmumos, piemēram, «PET Baltija», «Daugava», «BALTA eko».

Toties Arhitektūras un dizaina institūts ir tapis, apvienojot Arhitektūras fakultāti un MLĶF Dizaina tehnoloģiju institūtu. Par institūta direktori izraudzīta Māra Liepa-Zemeša, kura patlaban ieņem Rīgas domes Teritorijas plānojuma nodaļas vadītājas vietu un darbu institūtā sāks 15. janvārī.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

1. janvāris plkst. 15:00