RTU jaunais zinātnieks stāsta par prototipu, ko izmanto gudro mašīnu pārvietošanā un hokejā

12. augusts, 2015

Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (RTU DITF) Mākslīgā intelekta un sistēmu inženierijas katedras zinātniskais asistents Harijs Grīnbergs Latvijas Radio raidījumā «Zināmais nezināmajā» stāsta par savā maģistrā darbā izstrādāto prototipu objektu izsekošanai 3D telpā.

H. Grīnberga izstrādāto sistēmu var pielietot daudzās nozarēs, piemēram, auto industrijā vai sportā. Ar sistēmas palīdzību ir iespējams fiksēt, piemēram, hokejistu veiktās darbības spēles laikā, izstrādāt labākas treniņu metodes, tā palīdzot viņiem sasniegt augstākus rezultātus. Savukārt auto industrijā šo metodi var pielietot ar drošību saistītu funkciju uzlabošanā, jo tā nosaka, cik ātri un kādā virzienā tā kustās, kādā attālumā tā atrodas no dažādiem objektiem u.tml.
2014. gadā H. Grīnbergs ar šo pētījumu kļuva par vienu no Latvijas augstskolu datorikas maģistra darbu konkursa laureātiem.

RTU Komunikācijas nodaļa

12. augusts, 2015 plkst. 16:19