RTU jaunais zinātnieks rada inovatīvu materiālu

28. novembris, 2016
Andris Šutka demonstrē jauno materiālu. Attēls - ekrānuzņēmums.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jaunais zinātnieks Andris Šutka Latvijas Televīzijas raidījumā «Panorāma» stāsta par inovatīvu materiālu – detektoru, kas ļauj ar neapbruņotu aci ieraudzīt elektrostatisko lauku. To viņš radījis kopā ar kolēģiem no Tartu Universitātes. Jaunais materiāls jau piesaistījis starptautiskās zinātniskās sabiedrības uzmanību.

Sakrājoties lielā apjomā un izlādējoties, statiskā elektrība var sabojāt dārgu aparatūru, radot lielus zaudējumus, kas ik gadu sasniedz vairākus miljardus eiro. Jaunais materiāls – detektors var palīdzēt ietaupīt šos miljardus. Ar inovatīvā materiāla palīdzību var ātri un vienkārši atklāt vietas, kur uzkrājas statiskā elektrība.

Jaunais zinātnieks pašlaik uzturas ASV, lai ar Latvijas goda konsula Roberta Blumberga palīdzību risinātu sarunas ar elektronikas industrijas pārstāvjiem par jaunās tehnoloģijas izmantošanu.

Raidījumu var noskatīties Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vienotā ziņu portāla lsm.lv mājaslapas arhīvā (25.11.2016.).

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

28. novembris, 2016 plkst. 15:48