RTU jaunais zinātnieks: lai ēstu sviestu un desu, pašiem ir jābūt aktīviem

17. decembris, 2010
.
.
.

Ja zinātnieks pats aktīvi meklē iespējas attīstīt pētniecības projektus, tad zinātne, arī Latvijā, var būt tautsaimniecībai nepieciešama nozare, kurā strādājošajiem iespējams sevi materiāli nodrošināt, intervijās portālam «Delfi» saka RTU Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra (RBIAC) vadošais pētnieks Jānis Ločs.

17.12.2010.

J. Ločs pērn aizstāvēja disertāciju «Porainas silīcija karbīda keramikas ieguve uz priedes koksnes bāzes». Šobrīd viņa ikdienu aizņem līdzdalība Eiropas struktūrfondu aktivitātes «Cilvēkresursu piesaiste zinātnei» projekta «Jauno zinātnieku grupas multidisciplinārs pētījums biomateriālu tehnoloģiju izstrādei» īstenošana.

Intervijā J. Ločs atzīst, ka gadījumā, ja Latvijā viss notiktu tikai uz zinātnes bāzes finansējuma un lekciju lasīšanas rēķina, tad viņš pats zinātnē nestrādātu un, visticamāk, darbu meklētu kādā pārdošanās sfērā, kurā pētnieka zināšanas būtu augstāk novērtētas: «Tomēr valsts arī sniedz savu atbalstu, un bez tā vispār būtu neiespējami strādāt. Kā saka mana profesore: bāzes finansējums ir rupjmaize, taču sviests un desa pašam ir jānopelna. Ja tu gribi pārtikt tikai no rupjmaizes un neesi aktīvs, neraksti projektus un nemeklē partnerus, tad tu ēdīsi tikai maizi, bet, ja tu esi aktīvs, tu atrodi partnerus, uzraksti projektus un spēj tos veiksmīgi administrēt un pabeigt, tad tu vari arī ēst sviestu un desu.»

Pilna intervija portālā «Delfi.lv».

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

17. decembris, 2010 plkst. 10:50

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi