RTU – jau astoto gadu darba devēju ieteiktākā augstskola Latvijā

3. jūlijs, 2019

Kopš 2012. gada Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) atzīta par darba devēju ieteiktāko Latvijas augstskolu aptaujā, ko rīko Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sadarbībā ar karjeras un izglītības portālu prakse.lv.

«Šis ir pats nozīmīgākais mūsu novērtējums, kā arī ziņa gan mūsu esošajiem, gan topošajiem studentiem, ka mūsu īstenotās studiju programmas ir atbilstošas darba tirgum un darba devēji novērtē zināšanas, kuras absolventi ieguvuši RTU. Mēs arī mērķtiecīgi strādājam, lai būtu šāda novērtējuma cienīgi – darba devējus aktīvi iesaistām studiju programmu veidošanā, uzlabošanā, ar uzņēmēju atbalstu studiju laikā nodrošinām studentiem prakses iespējas, kopš studiju sākuma studentiem ir iespēja saņemt atbalstu karjeras attīstības jomā,» saka RTU studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis.

25 no 100 darba devēju ieteiktajām studiju programmām ir RTU programmas. Visaugstāko novērtējumu, ierindojoties pirmajā pieciniekā, saņēmušas programmas «Datorsistēmas» un «Būvniecība». RTU ir vienīgā augstskola, kura var lepoties ar divām programmām, kas iekļuvušas piecu ieteiktāko topā. Starp biežāk ieteiktajām ir arī «Informācijas tehnoloģija», «Enerģētika un elektrotehnika», «Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve», «Arhitektūra» un «Ķīmija» un citas.

Darba devēju ieteiktāko studiju programmu un izglītības iestāžu saraksts tiek veidots jau astoto gadu. Tā mērķis – veicināt pārdomātu pamatskolu un vidusskolu absolventu tālākās izglītības un karjeras izvēli, ņemot vērā darba devēju viedokli. Savu viedokli aptaujā izteikuši 2654 uzņēmumi.

RTU augstais novērtējums darba devēju vidū apliecināts arī starptautiski – jūnija sākumā publiskotajā «U-Multirank» reitingā RTU vienīgā no Latvijas augstskolām saņēma vislielāko skaitu augstākā jeb A līmeņa vērtējumu 11 vērtēšanas kritērijos, tostarp par absolventu nodarbinātības līmeni. RTU reputācija darba devēju vidū ir īpaši augstu novērtēta arī jūnija vidū publicētajā starptautiskajā reitingā «QS World University Rankings 2020». Arī šajā reitingā kopumā RTU ir visaugstāk novērtētā Latvijas augstskola, ierindojoties 701. – 750. augstskolu grupā.

RTU – jau astoto gadu darba devēju ieteiktākā augstskola Latvijā

RTU Sabiedrisko attiecību departaments