RTU izveidotās moduļveida katlumājas – žurnāla «Latvijas Būvniecība» marta numurā

31. marts, 2010
.
.
.

Žurnāla «Latvijas Būvniecība» marta numurā publicēts apraksts par RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides un siltuma sistēmu institūta pētnieku izveidoto moduļveida katlumājas sistēmu, kas tapusi sadarbībā ar  trim Latvijas uzņēmumiem – SIA «Grandeg», SIA «Sun Investments» un «VIA-S modular houses».

01.04.2010.

Lai samazinātu apkures izmaksas un piedāvātu tirgū ekonomiskiefektīvas, videi draudzīgas, kompaktas un viegli uzstādāmas katlumājas,RTU zinātnieki profesores Dagnijas Blumbergas un asociētā profesoraKlaudio Rošā (Claudio Rochas) vadībā  veido mobilas moduļveidakatlumājas, kurās kombinētai siltumenerģijas ieguvei uzstādīts granulukatls, kas darbojas pamīšus ar saules kolektoru. Šādas katlumājas irpiemērojamas gan vienģimenes māju, gan daudzdzīvokļu ēku vai lielusabiedrisku ēku apsildīšanai.

Ēkas apsildīšanai un karstā ūdens sagatavošanai sistēma pamatāparedz izmantot granulu katlā, bet paralēli – arī saules kolektorosiegūto siltumu. Šādā veidā kombinētu apkures sistēmu dēvē par sauleskombisistēmu.

Pilns publikācijas teksts – žurnālā «Latvijas Būvniecība» marta numurā (Nr. 2 (19)/10).

Projekta «Kompakts saules un granulu modulis» īstenošanai saņemts atbalsts no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas «Vides politikas integrācijas programma Latvijā» līdzekļiem.

RTU Informācijas centrs un Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrspar sadarbību publikācijas tapšanā pateicas EEF profesorei DagnijaiBlumbergai, pētniekam Edijam Grantam un asistentei zinātniskajā darbāAlisei Bērziņai.

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

31. marts, 2010 plkst. 23:00

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi