RTU izglītojošajā projektā «Seko studentam» piedalās vairāk nekā 300 skolēnu

12. marts, 2013

Lai iepazītos ar inženierzinātņu studentu ikdienu, šonedēļ vairāk nekā 300 skolēnu no visas Latvijas piedalās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rīkotajā izglītojošajā projektā «Seko studentam».

RTU rīkotajā projektā vidusskolēniem ir iespēja sekot RTU studentiem pašu izvēlētajās studiju jomās. Skolēns ar attiecīgo studentu pavada veselu dienu, šajā laikā apmeklējot lekcijas, universitātes bibliotēku, studentu viesnīcas un piedaloties laboratorijas darbos.

No visiem skolēniem, kuri bija pieteikušies «Seko studentam», tika izvēlēti daži laimīgie, uz kuru skolām personīgi devās atraktīvā RTU Zīmes komanda. Komanda – īpaši ekipēti RTU studenti – stundu laikā izklaidēja izvēlētā skolnieka klasi ar aizraujošiem priekšnesumiem, pasniedzot oficiālu attaisnojuma zīmi no RTU, kas atbrīvo konkrēto audzēkni no mācībām projekta laikā.

«Seko studentam» piedāvā unikālu iespēju vidusskolēniem pirms nākotnes profesijas galīgās izvēles iepazīties ar sev interesējošo studiju ikdienu. Projekta mērķis ir vairot skolēnu interesi par augstāko tehnisko izglītību, pierādot, ka inženierzinātnes studēt ir vienlaikus gan aizraujoši, gan daudzološi – Latvijas darba tirgū vērojams inženieru trūkums.

Projekts norisināsies visās astoņās RTU fakultātēs, kā arī Lietišķās valodniecības institūtā. Lai gan pieteikšanās «Seko studentam» ir beigusies, projekta norisei jaunieši var sekot līdzi arī sociālajos tīklos.

RTU Informācijas centrs

12. marts, 2013 plkst. 10:33