RTU izglītības iedvesmas konferencē uzņems ap 250 skolotāju no visas Latvijas

16. augusts, 2023

17. un 18. augustā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks izglītības iedvesmas konference «Iedvesmas kods 2023», kas veltīta mūsdienīgiem izglītības risinājumiem ceļā uz izcilību. Tajā pulcēsies ap 250 dažādu jomu skolotāju, skolu direktoru un izglītības pārvalžu pārstāvju no visas Latvijas.

Konferenci rīko «Junior Achievement Latvia» LIAA projektā «Inovāciju motivācijas programma», ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība sadarbībā ar RTU. Tas ir nākamais solis, attīstot ierastos pedagogu, skolēnu mācību uzņēmumu konsultantu, profesionālās kompetences pilnveides kursus un piedāvājot papildu saturu, kas būs saistošs arī izglītības pārvalžu pārstāvjiem, skolu vadībai, sociālās un pilsoniskās, kā arī tehnoloģiju mācību jomas skolotājiem.

Divu dienu konferencē ar skolotājiem savā redzējumā par aktualitātēm izglītības jomā un ekonomikā dalīsies kompetenti eksperti, piemēram, RTU un «Junior Achievement Latvia» padomes locekle Sanda Liepiņa, izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, Latvijas Universitātes profesors Mārcis Auziņš, jaunuzņēmuma «Orbit8» līdzdibinātājs, kosmosa izziņas entuziasts Pauls Irbins un daudzi citi. Tiks diskutēts par skolotāju lomu, turpmākajiem soļiem ceļā uz izcilību izglītībā, lai vairotu Latvijas jauniešu konkurētspēju un veicinātu Latvijas tautsaimniecības izaugsmi.

Pasākumā RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja Elīna Miķelsone aicinās skolotājus, skolu vadītājus un izglītības politikas veidotājus piedalīties ideju fitnesā. Savukārt RTU Talantu programmas koordinators Aigars Asmis dalīsies RTU pieredzē darbā ar talantīgiem jauniešiem, piesaistot viņus inženierzinātnēm, attīstot līderības un citas prasmes un motivējot nākotnes sasniegumiem.

Dalībniekiem būs iespēja arī apgūt jaunas metodes un praktiskus rīkus dizaina un tehnoloģiju, uzņēmējdarbības, inovāciju un karjeras izglītības satura pilnveidošanai. Tiks rīkotas dažādas praktiskās meistarklases, ko vadīs gan RTU mācībspēki un inženieri, gan RTU Rīgas Biznesa skolas un biznesa augstskolas «Turība» pārstāvji.

Pasākumā notiks arī pedagogu godināšana, viņiem būs iespēja savstarpēji tīkloties, iegūt jaunus kontaktus, uzklausīt iedvesmojošus pieredzes stāstus.

Programma.

«Junior Achievement Latvia»  ir Latvijas lielākā izglītības organizācija un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. Katru gadu tā nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 120 000 skolēnu visā Latvijā, visos izglītības līmeņos.
RTU jau gadiem īsteno dažādas aktivitātes STEM izglītības attīstīšanai, tajā skaitā piedāvājot atbalstu, nodarbības un seminārus skolotājiem, sekmējot eksakto un dabaszinību priekšmetu mācīšanu.

Konferences norisei būs iespējams sekot līdzi arī «Junior Achievement Latvia» un RTU Facebook kontos.

#IzaugsmesKods 2023 I Konference skolotājiem

Konferences pirmās dienas norise.

Konferences otrās dienas norise.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

16. augusts, 2023 plkst. 12:42