RTU Inženierzinātņu vidusskolu absolvē 24 erudīti un talantīgi jaunieši

17. jūlijs, 2023
.
.
.

Viņi atkal ir 24 – gudri, erudīti, inženierzinātnēs talantīgi jaunieši, kuri šogad absolvē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolu. «Šis ir viens no skaistākajiem brīžiem jūsu dzīvē, jo jūs esat kļuvuši pieauguši un jums paveras plašas iespējas veidot savu nākotni,» absolventiem sacīja RTU rektors Tālis Juhna. Arī šā gada IZV 12. klases skolēni ir parādījuši izcilus sasniegumus mācībās un veduši mājās no starptautiskajām olimpiādēm godalgotas medaļas. 

Šis ir jau sestais 2015. gadā dibinātās RTU IZV izlaidums, un T. Juhna akcentēja, ka RTU skolu dibinājusi, skatoties nākotnē un ieguldot jauno inženieru un līderu sagatavošanā, lai palīdzētu Latvijai augt un kļūt par valsti, kur ražo modernas tehnoloģijas un industrijā strādā līderi. «Mēs ceram, ka jūs novērtēsit tās īpašības, kas jums ir, – izteikta analītiskā domāšana un radošās prasmes – un ka tas jums palīdzēs izvēlēties inženiera profesiju, lai savā karjerā jūs varētu būt gan inženieri, gan uzņēmēji,» sacīja RTU rektors. 

Savukārt RTU padomes priekšsēdētājs Andris Vanags uzteica jauniešus par viņiem piemītošo cīņas sparu, bez kura viņi nebūtu varējuši izturēt milzu konkursu, stājoties IZV, un mācīties šajā līderu skolā, kā arī vēlēja vienmēr savā darbā paturēt prātā, kāds labums no tā būs Latvijai. «Mūsu valsts nākotne ir atkarīga no jums. Lai kur jūs strādātu, jūsu izglītības augļi būs vajadzīgi Latvijai,» sacīja A. Vanags.

Bijušais Latvijas Valsts prezidents un RTU Goda biedrs Andris Bērziņš absolventus aicināja strādāt tā, lai dzīvē un karjerā virzītos uz priekšu, nepakāpjoties uz citu pleciem, kā arī lai atrastu līdzgaitniekus, uz kuriem paļauties un no kuriem mācīties. Bet RTU un RTU IZV ilggadējais mecenāts, uzņēmuma «Industry Service Partner» valdes loceklis Aigars Ločmelis jauniešiem atgādināja, ka viņi jau ir smagi strādājuši, un izteica cerību, ka absolventi izvēlēsies studiju virzienu, kas būs par pamatu viņu veiksmīgai karjerai. 

RTU IZV dibināja, lai atbalstītu talantīgus Latvijas jauniešus, kuri vēlas savu nākotni saistīt ar inženierzinātnēm, kā arī lai popularizētu inženierzinātnes kā nākotnes izglītības un karjeras perspektīvu. Katru gadu skolā 10. klasē uzņem 24 jauniešus, kuriem jāiztur liels konkurss, jo uz vienu mācību vietu ir aptuveni 10 pretendenti. IZV skolēni ir attaisnojuši dibinātāju cerības, izcili parādot savas zināšanas vietējā un starptautiskajā līmenī. Jau vairākus gadu pēc kārtas IZV Ata Kronvalda fonda mazo skolu reitingā , vērtējot skolēnu sasniegumus pilsētas un valsts olimpiādēs, iegūst 1. vietu un ceļojošo balvu «Lielā pūce». Arī izlaidumā absolventiem tika pasniegta gan Latvijas Simtgades stipendija, gan Ministru prezidenta Atzinības raksti par izcilām un teicamām sekmēm, gan ilggadējā mecenāta SIA «Tet» speciālā balva, gan RTU balva.

«Skola ir augusi un gājusi laikam līdzi kopā ar jums,» uzrunājot absolventus, teica RTU IZV valdes locekle Solveiga Medne. Viņa atgādināja dažādus skolēnu sasniegumus, kur viņi jau parādījuši sevi kā talantīgus jaunos inženierus, un viens no tiem – līdzdalība Latvijā pirmās skolēnu un studentu konstruētās un būvētās lieljaudas raķetes izgatavošanā. 

Savukārt RTU IZV direktore Laura Fjodorova atgādināja skolēnu un skolotāju vienotības sajūtu, kas ļāva visiem kopā ne tikai mācīties un sasniegt izcilību, bet arī priecāties gan par Latvijas izlases sasniegumiem Pasaules hokeja čempionātā, gan arī izjust sevi kā tautas daļu jūlija sākumā notikušajos Dziesmu un deju svētkos. Direktore aicināja turpināt «ar lielu motivāciju un sirdi» darīt darbus, jo «jums viss ir dots – gan gudra galva, gan gaišs prāts.» Savukārt S. Medne vēlēja nest godam RTU IZV vārdu Latvijā un pasaulē. 

RTU Inženierzinātņu vidusskolas izlaidums

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

17. jūlijs, 2023 plkst. 18:18

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi