RTU Inženierzinātņu vidusskolu absolvē 24 eksaktajās zinātnēs talantīgi jaunieši

5. jūlijs, 2022
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) absolventi – 24 talantīgi jaunieši – vidusskolas beigšanu apliecinošus atestātus saņēma 2. jūlijā. Viņi savu zinātkāri un talantu ir apliecinājuši ar izcilām sekmēm un augstiem sasniegumiem mācību olimpiādēs.

IZV absolventus, viņu vecākus un skolotājus izlaidumā videouzrunā sveica Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis. Viņš runā akcentēja, ka inženierzinātnes ir svarīgas, jo mūsdienu sabiedrības attīstību nosaka tehnoloģijas un bagātākās ir tās valstis, kuras tehnoloģijas spēj radīt. To var paveikt talantīgi cilvēki – vienīgais patiesais Latvijas resurss, tāpēc «gribu jums novēlēt saglabāt mērķtiecību, izturību un zinātkāri visas dzīves garumā, jo tieši šīs īpašības ir jūsu patiesais spēks, kuram pateicoties, katrs no Jums var mainīt pasauli!»

IZV skolēni jau kopš skolas dibināšanas 2015. gadā apliecina savu talantu un zināšanas, Latvijas un starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādes parādot izcilu sniegumu un iegūstot godalgas. Jau septīto gadu pēc kārtas IZV Ata Kronvalda fonda mazo skolu reitingā ir ieguvusi 1. vietu un ceļojošo balvu «Lielā pūce», un šis apbalvojums skolai piešķirts par skolēnu sasniegumiem pilsētas un valsts olimpiādēs.

Inženierzinātņu vidusskolu RTU dibināja, lai atbalstītu talantīgus Latvijas jauniešus, kuri vēlas savu nākotni saistīt ar inženierzinātnēm, kā arī lai popularizētu inženierzinātnes kā nākotnes izglītības un karjeras perspektīvu.

RTU Inženierzinātņu vidusskolas izlaidums

RTU Sabiedrisko attiecību departaments