RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolnieks izcīna sudraba medaļu starptautiskajā ekonomikas olimpiādē

14. septembris, 2020

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas skolnieks Daniels Stabulis ieguvis sudraba medaļu starptautiskajā ekonomikas olimpiādē, kas no 7. līdz 13. septembrim norisinājās pārraudzītā tiešsaistes režīmā. Daniela ekonomikas skolotāja, kas viņam arī palīdzēja sagatavoties olimpiādei, ir IZV pedagoģe Līga Kamola.

Olimpiādē piedalījās 130 skolēni no 29 valstīm. Kopvērtējumā Latvija olimpiādē ieņem 4. vietu, piekāpjoties Krievijai, Indonēzijai un Brazīlijai. Godalgotas vietas tajā ieguva visi Latvijas pārstāvji.

Vērtējot ekonomikas olimpiādes rezultātus pa daļām, vislabāk Latvijas komandai veicās ar Covid-19 vakcīnas cenu politikas izstrādi – kopvērtējumā tika iegūta 2. vieta. Finanšu pratības daļā ar labāko rezultātu un 22. vietu izcēlās Daniels Stabulis.

Piedaloties olimpiādē tiešsaistē, jaunie ekonomisti olimpiādes uzdevumus pildīja Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes telpās, kur komandu atbalstīja tās vadītājs, Latvijas Universitātes lektors Mārtiņš Danusēvičs un viņa vietnieks, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolotājs Kārlis Krūmiņš.

Starptautiskajās ekonomikas olimpiādēs RTU IZV skolēni piedalās trešo gadu, katru gadu iegūst godalgotas vietas – Roberts Pavlovskis ieguvis zelta, bet Elīza Elizabete Bicāne - bronzas medaļu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

14. septembris, 2020 plkst. 15:24