RTU Inženierzinātņu vidusskolas absolvents Kārlis Šusters izcīna bronzas medaļu Starptautiskajā informātikas olimpiādē

24. septembris, 2020
.
.
.
Latvijas komanda. Pirmajā rindā trešais no labās – RTU Inženierzinātņu vidusskolas absolvents Kārlis Šusters

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) šī gada absolvents Kārlis Šusters jau otro gadu pēc kārtas ir izcīnījis bronzas medaļu Starptautiskajā informātikas olimpiādē. 

Olimpiādē piedalījās 343 skolēni no 87 valstīm. Bronzas medaļas ieguva trīs no četriem Latvijas komandas dalībniekiem. Trīs bronzas medaļas ieguva arī Lietuvas komanda, savukārt, Igaunijai šoreiz tika viena bronzas medaļa. 

Šogad Starptautiskās informātikas olimpiādes rīkotājvalsts bija Singapūra, kas ir pasaulē plaši pazīstama ar augstajiem sasniegumiem OECD starpvalstu izglītības pētījumā. Pandēmijas ierobežojumu dēļ olimpiāde no 13. līdz 19. septembrim norisinājās tiešsaistē. Valsts izglītības satura centrs informē, ka par godīgas dalības principu ievērošanu tiešsaistes olimpiādē bija atbildīgi komandu vadītāji un, ja nepieciešams, papildu pieskatītāji. Tika pieļauts gan tas, ka visi dalībnieki atrodas vienā datorklasē, gan tas, ka katrs atrodas citā vietā. 

Visi četri Latvijas dalībnieki uzdevumus risināja Pirmās programmēšanas skolas telpās, kuras vadītājs un RTU IZV programmēšanas skolotājs Raivis Ieviņš bija radis iespēju skolas vajadzības pakārtot olimpiādes dalībnieku interesēm, atvēlot datorklasi tikai olimpiādes vajadzībām. Viss klasē notiekošais tika filmēts, lai aizdomu gadījumā būtu iespējams pārbaudīt, kas tieši ir noticis sacensību vietā. 

K. Šusters arī pagājušajā gadā izcīnīja bronzas medaļu Starptautiskajā informātikas olimpiādē, kas norisinājās Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Kopš 1992. gada Latvijas skolēni šajā olimpiādē ir izcīnījuši septiņas zelta, 23 sudraba un 50 bronzas medaļas. 

Rezultātu tabula

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

24. septembris, 2020 plkst. 16:00

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi