RTU Inženierzinātņu vidusskola saņem dāvinājumā flīģeli

15. septembris, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV) 19. septembrī plkst. 12 saņems dāvinājumu – flīģeli «Feurich» ar krēslu. To uzņēmējs Juris Savickis dāvina, piedaloties IZV atbalsta kampaņā, kas norisinās līdz 30. novembrim. Svinīgajā dāvinājuma nodošanas pasākumā piedalīsies J. Savickis, RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, skolas direktore Solveiga Medne un citi.

Flīģelis dāvināts pēc skolēnu lūguma un to muzicēšanai varēs izmantot skolas audzēkņi, lai varētu izpausties ne tikai eksakto zinātņu jomā, bet arī mūzikas pasaulē. Tas noderēs arī skolas koncertos un pasākumos, skolas ansambļa pavadījumiem un citos gadījumos. Kabineta flīģeļa «Feurich» 178 Professional II un krēsla vērtība ir 14 180 EUR.

Vērtīgo dāvinājumu IZV saņem kvalitatīvas izglītības un inženierzinātņu popularizēšanas kampaņas laikā, kas sākās 5. septembrī un turpināsies līdz 30. novembrim, aicinot uzņēmējus un sabiedrību iesaistīties jaunas inženieru paaudzes sagatavošanā. Kampaņā ar savu balsi, praktisku vai finansiālu palīdzību var iesaistīties ikviens. Pirmo desmit dienu laikā kopš kampaņas sākuma «par» inženierzinātņu attīstību kampaņas mājaslapā kampana.izv.lv nobalsojuši 1256 atbalstītāji. Ja balsojums sasniegs 5000 balsis, tad SIA «Industry Service Partner» ir apņēmusies IZV attīstībai ziedot 5000 EUR.

Tāpat ikviens aicināts kampaņu atbalstīt ar naudas ziedojumu. Šobrīd ziedojumu apmērs sasniedzis 81 436 EUR. Pērn tika organizēta līdzīga kampaņa jaunās inženieru paaudzes atbalstam, un 62 dienu laikā 415 atbalstītāji IZV ziedoja 165 560 EUR. Atbalstītāji aicināti ziedot arī savu laiku, IZV un citu skolu audzēkņiem piedāvājot praktisku atbalstu, piemēram, vieslekcijas, ekskursijas atbalstītāju uzņēmumos, prakses iespējas tajos vai palīdzot noorganizēt kādu skolas pasākumu. Šobrīd ir piedāvātas jau 126 dažādas idejas.

RTU izsaka īpašu pateicību J. Savickim, kā arī pašreizējiem skolas partneriem – tehnoloģiju partnerim SIA «Lattelecom», atbalstītājiem – AS «Latvenergo», SIA «LatRosTrans», VISMA, SIA «Severstal Distribution», Rīgas brīvostas pārvaldei, AS «Olainfarm», SIA «ITERA Latvija», SIA «Industry Service Partner» un skolas draugam UPB.

Kampaņu informatīvi atbalsta Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija, Latvijas Arhitektu savienība, RTU Absolventu asociācija, European Hit Radiodraugiem.lv, RīgaTV 24, InfoTOP, skaties.lvMykoob.lv.

Atbalsta kampaņas mājaslapa kampana.izv.lv.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

15. septembris, 2016 plkst. 22:36