RTU Inženierzinātņu vidusskola sāk jauno mācību gadu

1. septembris
.
.
.
Foto: Armands Kaņepe, RTU

«Es atnācu kā kastanītis, mani iedēstīja, un es izaugu,» svinīgajā jaunā mācību gada atklāšanas pasākumā, sveicot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēnus 1. septembrī, sacīja RTU IZV absolvents Pauls Kauķis. Šogad mācības RTU IZV 10. klasē sāk 24 eksaktajās zinātnēs talantīgi jaunie skolēni, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar inženierzinātnēm.

Jaunie skolēni, sākot mācīties IZV, pievienojas lielajai RTU saimei, un RTU viņiem, tāpat kā IZV 11. un 12. klases skolēniem, kļūst par atbalsta punktu, jo viņi varēs mācību procesā izmanto RTU resursus – gan laboratorijas, gan mācībspēku un zinātnieku padomu. «Jūs kļūstat par daļu no RTU ģimenes,» desmitklasniekiem sacīja RTU rektors Tālis Juhna, savukārt IZV direktore Laura Fjodorova aicināja skolēnus sajust piederību skolai, lepoties ar to un nest skolas vārdu pasaulē. 

IZV skolēni jau kopš skolas dibināšanas 2015. gadā ir demonstrējuši izcilus sasniegumus mācībās un veduši mājās no starptautiskajām olimpiādēm godalgotas medaļas. Jau vairākus gadus pēc kārtas Ata Kronvalda fonda mazo skolu reitingā, vērtējot skolēnu sasniegumus pilsētas un valsts olimpiādēs, IZV iegūst 1. vietu un ceļojošo balvu «Lielā pūce». 

«Latiņa, ko uzcēluši iepriekšējie IZV skolēni, ir augsta,» svinīgajā jaunā mācību gada ievadpasākumā sacīja IZV valdes loceklis un RTU attīstības un finanšu prorektors Artūrs Zeps, mudinot skolēnus novērtēt, ko viņi var izdarīt, un izmantot skolas un RTU piedāvātās iespējas kā atspēriena punktu, gatavojoties nākotnes karjerai. «Mēs ceram, ka jūs būsit mūsu ataudze zinātnē un pētniecībā,» sacīja RTU studiju prorektore Elīna Gaile-Sarkane, bet 10. klases audzinātāja Beāte Krūze izteica vēlējumu nekad neļaut bailēm iznīcināt sapņus. 

Savukārt RTU rektors atzina, ka viņam «šodien ir drošības sajūta – ar jums viss būs kārtībā,» tāpēc galvenais – lai tikai pašiem jauniešiem ir vēlme augt un sasniegt panākumus. Viņš atgādināja, ka daudzi IZV bijušie skolēni jau ir pārliecinoši pieteikuši sevi gan zinātnē, gan jaunuzņēmumu veidošanā. Piemēram, kopā ar citiem domubiedriem ir uzbūvējuši Latvijā pirmo lieljaudas raķeti, zemūdens dronu, ir izveidojuši savus jaunuzņēmumus. Tas pierāda, ka pareizs ir bijis RTU lēmums dibināt savu vidusskolu, lai atbalstītu talantīgus Latvijas jauniešus un popularizētu inženierzinātnes kā nākotnes izglītības un karjeras perspektīvu.

Katru gadu mācības IZV 10. klasē sāk 24 jauni skolēni, kuriem, lai iestātos skolā, savas zināšanas eksaktajās un dabaszinātnēs nākas pierādīt sīvā konkursā. Arī šogad uz vienu mācību vietu pretendēja aptuveni 10 kandidāti. 

Zinību diena RTU Inženierzinātņu vidusskolā

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

1. septembris plkst. 17:59

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi