RTU Inženierzinātņu vidusskola astoto reizi pēc kārtas kļūst par labāko mazo skolu Latvijā

24. augusts, 2023
Vizualizācija: Ata Kronvalda fonds

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV) jau astoto gadu Ata Kronvalda fonda mazo skolu reitingā iegūst pirmo vietu. Latvijas skolu reitingā tiek vērtēti Latvijas skolu audzēkņu panākumi 2022./2023. mācību gadā rīkotajās valsts mācību priekšmetu olimpiādēs, valsts atklātajās olimpiādēs un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē, novērtējot skolu darbu un lielo ieguldījumu darbā ar talantīgajiem skolēniem.

2023. gada reitingā IZV paaugstinājusi rezultātu, iegūstot 159 balles un uzrādot ievērojami labākus rezultātus salīdzinājumā ar citām mazajām skolām. Proti, Daugavpils Saskaņas pamatskola, kas seko otrajā vietā aiz IZV, saņēmusi 46,25 balles. Arī Ata Kronvalda fonds uzsver, ka IZV stabili notur līderpozīcijas.

IZV sniegums tiek vērtēts mazo skolu grupā, kur vidusskolēnu skaits 10.–12. klasē nepārsniedz 100 skolēnu. Taču pēc būtības tās rezultāts jau gadiem salīdzināms ar Latvijas labāko ģimnāziju rezultātiem. Ģimnāziju konkurencē pirmo vietu Rīgas Valsts 1. ģimnāzija ar 186,1 balli, kam seko Rīgas Valsts 2. ģimnāzija ar 139,19 ballēm.

Skolu reitings.

IZV augsto sniegumu gadu no gada veicina augsti kvalificēti mācībspēki, lieliska mācību tehniskā bāze, kā arī motivēti un mērķtiecīgi skolēni.

2022./2023. mācību gada skolu reitingā ir iekļautas 19 valsts ģimnāzijas, 23 lielās skolas, kurās mācās vairāk nekā 100 vidusskolēni, un 29 mazās skolas, kurās mācās mazāk nekā 100 vidusskolēni vai kurās nemācās vidusskolēni.

Reitingā ņemti vērā skolēnu sasniegumi valsts olimpiādēs (latviešu valoda un literatūra, latviešu valoda (mazākumtautību), angļu valoda, franču valoda, vācu valoda, bioloģija, ekonomika, filozofija, fizika, ģeogrāfija, informātika, ķīmija, matemātika, vēsture, urbānā ģeogrāfija), atklātajās olimpiādēs (latgaliešu valoda, svešvalodas, fizika, tehnoloģijas un dizains, Eiropas eksperimentālās zinātnes, ģeoloģija, lingvistika, mākslīgais intelekts, matemātika, ģeogrāfija, astronomija) un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursā.

Reitinga mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par skolu pieredzi un iespējām talantīgo skolēnu spēju izkopšanā.

Ata Kronvalda fonda uzdevums ir Latvijas talantīgāko skolēnu apzināšana un viņu izglītības sekmēšana. «Pasaulē arvien lielāku nozīmi turpina noteikt tehnoloģijas un mākslīgais intelekts. Ata Kronvalda fonds vienmēr ir uzsvēris un stingri iestājies par talantīgo skolēnu attīstības atbalstu, kas stiprina Latvijas zinātni. Sabiedrība katru gadu arvien lielāku uzmanību pievērš Pūces reitingam, lai varētu pamatotāk izvēlēties skolu, savu jauno talantu attīstības ceļu,» norāda fonda prezidents Henriks Danusēvičs.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

24. augusts, 2023 plkst. 16:10