RTU Inženierzinātņu vidusskola aicina skolēnus piedalīties makaronu torņu būvniecības konkursā

3. janvāris, 2017

Lai veicinātu skolēnu interesi par inženierzinātnēm, pētniecību un eksperimentālā darba apguvi, kā arī attīstītu radošo domāšanu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV) aicina 7.–9. klašu skolēnus piedalīties makaronu torņu būvniecības konkursā «Torņu spēles».

Konkursa dalībniekiem jāuzbūvē spageti tornis, kas spēj noturēt plastmasas glāzi, kurā ir 200 ml ūdens. Torņa izveide jāiemūžina video, kas līdz 24. februāra plkst. 23.59 jāievieto youtube.com vietnē ar nosaukumu «RTU Inženierzinātņu vidusskolas Torņu spēles». Dalībai konkursā jāreģistrējas IZV mājaslapā. Viens dalībnieks var iesniegt vairākus darbus.

Reģistrētie video tiks publicēti IZV facebook.com, nododot tos skatītāju balsojumam, kas noslēgsies 28. februārī. 24. februārī visi video tiks nodoti žūrijas vērtējumam, un vērtēšanas process ilgs līdz konkursa noslēgumam 28. februārī. Žūrija darbu vērtēs četrās kategorijās: inženiertehniskais risinājums, darba apjoms, torņa izturība un dizains. Torņu autori, kuri iegūs lielāko žūrijas atzinību un skatītāju simpātijas, dāvanā saņems vērtīgas balvas no balvu fonda un veicināšanas balvas.

Makaronu torņu būvniecības konkurss «Torņu spēles» notiek jau trešo gadu. Pagājušā gadā konkursā piedalījās 42 skolēni no Latvijas vispārizglītojošo skolu 7.-9. klasēm. 1. vietu ieguva Mārcis Grīntāls no Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas, 2. vietu — Elīza Kivliniece no Līvānu 2. vidusskolas, bet 3. vietu — Ralts Bleiders no Rīgas 45. vidusskolas un Madara Ūdre no Rēzeknes Katoļu vidusskolas.

Plašāka informācija un konkursa nolikums

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

3. janvāris, 2017 plkst. 12:02