RTU Inženierzinātņu skolas fizikas skolotāja V. Vītola: Sabiedrībā arvien vairāk novērtē eksakto zinātņu nozīmi

23. marts, 2020

«Bez eksaktām zināšanām ir grūti radīt eksportspējīgu preci. Nepieciešama inženiertehniskā domāšana. Redzu, ka to saprot arī jaunā paaudze,» pārliecināta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas fizikas skolotāja un fizikas pulciņa vadītāja Virgīnija Vītola. Saruna ar viņu publicēta portālā jauns.lv.

V. Vītola atzīst, ka šobrīd sabiedrībā aizvien vairāk sāk novērtēt eksaktās zināšanas. «Fiziķus, biologus, ķīmiķus aicina uz festivāliem, uz jauno zinātnieku skolām nāk arvien vairāk jauniešu. Zinātniece uzskata, ka tieši skolotājiem jāiedvesmo pievērsties zinātnei, piebilstot gan, ka jaunam cilvēkam negribas kļūt par skolotāju, jo samaksa ir neadekvāta. Viņas lielākais gandarījums ir rotaļīgums un zinātkāre, ko pamodina savos skolēnos. Iepriecina uz telefonu atsūtīts skolēna video, kurā redzams, ka viņš kā joku izgudrojis mehānismu miskastes vākam, kurš atskaņo kaitinošu melodiju ik reizi, kad tas tiek atvērts,» vēsta portāls.

Paralēli darbam skolā viņa lasa lekcijas studentiem Latvijas Universitātē, kā arī veic zinātnisko darbu, pētot luminiscentos materiālus. V. Vītola ir arī Valsts izglītības satura centra eksperte un skolēnu valsts olimpiāžu uzvarētāju nometnes Alfa vadītāja.

Skolēnu iemīļotās V. Vītolas pedagoģiskais talants novērtēts arī ar skolotāju «Ekselences balvu», kuru viņa saņēma 2017. gadā.

Intervija ar V. Vītolu 2020. gada 23. martā publicēta portālā jauns.lv

RTU Sabiedrisko attiecību departaments