RTU inovāciju prorektore Liene Briede kļūst par Eiropas Inovāciju padomes vēstnesi

19. marts
.
.
.
Eiropas Komisijas inovāciju, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes lietu komisāre Iliana Ivanova, RTU inovāciju prorektore Liene Briede un Eiropas Inovāciju padomes valdes priekšsēdētājs Michiel Scheffer.

Eiropas Komisijas inovāciju, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes lietu komisāre Iliana Ivanova iepazīstina ar Eiropas Inovāciju padomes (EIC) jaunajiem vēstnešiem, starp viņiem – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) inovāciju prorektore Liene Briede. EIC ir vērienīgākā inovāciju iniciatīva Eiropā, kuras mērķis ir sekmēt pētniecības, inovāciju un jaunuzņēmumu attīstību, lai panāktu Eiropas tehnoloģisko izrāvienu. 

L. Briede ir pirmā EIC vēstnese no Latvijas. Līdz šim viņa darbojās EIC valdē, kur arī viņa tika apstiprināta kā pirmā Latvijas pārstāve. 

EIC vēstnešu grupā ir 48 personas – gan līdzšinējie EIC valdes locekļi, gan augsta līmeņa uzņēmēji, inovatīvu uzņēmumu vadītāji, novatori, zinātnieki, inovāciju eksperti ar kompetencēm Eiropas nākotnes inovācijās. Viņi popularizē EIC nacionālā un globālā mērogā, sniedz savu redzējumu un ieteikumus tās darbības uzlabošanai.

2021. gadā izveidotā EIC arvien nostiprina savas pozīcijas kā Eiropas progresīvo tehnoloģiju investors. Pagājušajā gadā EIC fonds veica vairāk nekā 100 investīcijas padziļināto tehnoloģiju uzņēmumos aptuveni 1,2 miljardu eiro vērtībā. EIC atbalstīto uzņēmumu kopējā portfeļa kopējā vērtība ir gandrīz 70 miljardi eiro, pēdējos divos gados tā ir palielinājusies par 20 miljardiem eiro, liecina EIC ietekmes ziņojums

RTU ir attīstīta inovāciju vide, kas piedāvā zināšanas, atbalstu produktu izstrādē, kā arī dažādus instrumentus ideju attīstībai no agrīnas stadijas līdz globālai tirgus iekarošanai, sadarbību ar industriju un iespēju iekļauties starptautiskā inovāciju ekosistēmā. Apliecinot inovāciju stratēģisko lomu RTU un visas Latvijas attīstībā, pagājušajā gadā darbu sāka līdz šim nebijis Inovāciju prorektora dienests L. Briedes vadībā. Iepriekš viņas vadībā izveidots gan Zinātnes un inovāciju centrs, gan īstenotas Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu kopienu aktivitātes, vairojot inovācijas kapacitāti dažādos tautsaimniecības sektoros. RTU inovāciju prorektorei ir liela pieredze Latvijas un Baltijas inovāciju ekosistēmas uzlabošanā, ieviešot un pilnveidojot dažādas uzņēmējdarbības attīstības un atbalsta programmas studentiem, zinātniekiem un jaunuzņēmumiem. 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. marts plkst. 16:34

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi