RTU iezvana jauno studiju gadu

1. septembris, 2023
.
.
.
Foto: Armands Kaņepe, RTU

«Jūs esat tie, kas mainīs pasauli!» Ar šiem iedvesmojošajiem vārdiem tradicionālajos Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jauno studentu Iezvanīšanas svētkos 1. septembrī pirmkursniekus sveica RTU rektors Tālis Juhna. 

Šogad RTU studijas pirmajā kursā sāk nepilni 2000 jauno studentu. Rektors aicināja jaunos studentus izmantot visas RTU sniegtās iespējas – apgūt zināšanas, izmantot RTU infrastruktūru un atbalstu, lai jau studiju laikā veidotu savus pirmos produktu prototipus, iespējams, pat produktus un, iespējams, dibinātu pat savus pirmos uzņēmumus. Šīm studentu aktivitātēm RTU ir paredzētas īpašas atbalsta programmas, kurās darbojoties, studenti var savu ideju pārvērst reālā produktā un iemācīties to ieviest tirgū, jo RTU saviem studentiem sniedz zināšanas, lai viņi būtu ne tikai darba ņēmēji, bet varētu kļūt arī par darba devējiem un veidot savus uzņēmumus. 

Savukārt studiju prorektore Elīna Gaile-Sarkane jaunajiem studentiem lika aiz auss, ka viņi ir uzsākuši studijas Baltijā vecākajā tehniskajā universitātē, jo 1862. gadā dibinātās RTU vēsturiskās saknes stiepjas jau 160 gadu garumā. Prorektore norādīja, ka šis ir vien sākums ceļojumam, kurā jaunieši iegūst daudz vērtīgu zināšanu un prasmju, un tikai no viņiem pašiem būs atkarīgs, kā viņi tās tālāk izmantos. 

Toties RTU Studentu parlamenta prezidente Aneta Tarasova sacīja, ka RTU ir vieta, kas kļūs par jauno studentu kopējām mājām, un vēlēja pirmkursniekiem izaicināt sevi un nelaist garām iespējas, kas viņiem tiks piedāvātas studiju laikā, jo tikai tad, kā mēdz teikt RTU, viņu darbi runās skaļāk par vārdiem. 

Pirms svinīgajām uzrunām jau tradicionāli jaunajiem studentiem bija iespēja iepazīties ar RTU – savu piedāvājumu demonstrēja universitātes fakultātes, Studentu parlaments, Zinātnes un inovāciju centrs, Sporta un Kultūras centrs, kā arī citas struktūrvienības.

Iezvanīšanas svētkus tradicionāli rīko RTU Studentu parlaments sadarbībā ar RTU Kultūras centru.

Iezvanīšanas svētki 2023

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

1. septembris, 2023 plkst. 18:31

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi