RTU iesaistās projektu un prakšu izcilības projektā PRAXIS

2. decembris, 2011

Porto Politehniskajā institūtā šā gada novembrī norisinājās projekta PRAXIS – «Eiropas centrs studentu projektu/prakšu izcilībai» – atklāšanas sanāksme. 70 delegāti no Eiropas valstīm bija ieradušies Porto, lai  apspriestu un saskaņotu darbības plānus projektā izvirzīto uzdevumu īstenošanai.

RTU šajā sanāksmē pārstāvēja Karjeras centra vadītāja Una Vorma un Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes profesors Ilmārs Slaidiņš. Projektu koordinē Porto Politehniskais institūts, to līdzfinansē Eiropas Savienības Mūžizglītības programma. Projektā tiks izstrādāts iespējami labākais modelis, lai ES valstu studentiem būtu iespēja sadarboties studiju projektu izstrādē un meklēt piemērotas prakses vietas visā Eiropas Savienībā.

Projekta galvenie mērķi ir saskaņā ar «Eiropa 2020» stratēģiju un paredz izveidot Eiropas izcilības centru, lai attīstītu studiju projektuun prakšu iespējas augstākajā izglītībā, kā arī attīstīt vietni elektroniskajā vidē, kur tiek apkopotas uzņēmumu piedāvātās studiju projektu un prakšu iespējas.

Šis projekts ir izveidojis Eiropas augstskolu un firmu tīklu, kas aptver 44 organizācijas no 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Studiju projekti un prakses ieņem nozīmīgu vietu inženierzinātņu studiju programmās. Tie ļauj studentiem pārbaudīt tehniskās prasmes un iejusties reālās darba situācijās. Šādā veidā studentiem tiek dota iespēja attīstīt arī starpnozaru prasmes (pārliecība, komunikācijas prasmes, komandas darbs u. c.). Izmantojot šo pieredzi, paveras iespējasveiksmīgāk iekļauties darba tirgū.

RTU Karjeras centrs

2. decembris, 2011 plkst. 9:26