RTU iesaistās bērnu intereses veicināšanā par eksaktajām zinātnēm

23. maijs, 2012

Lai bērnos rosinātu interesi par tehniskajām un inženierzinātnēm, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) 25.–27. maijā veidos eksperimentu darbnīcu vērienīgā un izzinošā pasākumā «Kas te? Es te! Ķīpsalā». Mazie pētnieki paši varēs izveidot un redzēt darbībā putu vulkānus un lavas lampas, kā arī uzzināt, kas ir pH indikators, kā mājas apstākļos to pagatavot un izmantot sadzīvē lietojamu vielu krāsas mainīšanai.

Rīgas Tehniskā universitāte arvien lielāku uzmanību pievērš jaunākā skolas vecuma bērnu intereses veicināšanai par tehniskajām un inženierzinātnēm – gada sākumā universitāte pirmo reizi rīkoja lielu apmeklētāju atsaucību guvušo «Zinātnes festivālu» un tagad ar prieku piedalās «Kas te? Es Te! Ķīpsalā».

«Rīgas Tehniskajai universitātei rūp Latvijas nākotne, kas lielā mērā iratkarīga no jaunās paaudzes. Mūsu mērķis ir palielināt jauniešu skaitu,kas izvēlas studēt tehniskās un inženierzinātnes un lai to paveiktu, interese par šo jomu jāstiprina jau agrā vecumā. Maziem bērniem ir dabiska zinātkāre par pasauli un tajā notiekošo – parādot zinātnes aizraujošo pusi, ļaujot pašiem darboties un eksperimentēt, mēs veicinām interesi turpināt darbību tehniskajās jomās,» savu pārliecību pauž RTU mācību prorektors Uldis Sukovskis.

Pasākums «Kas te? Es te! Ķīpsalā» ir vispopulārākā Latvijas Televīzijas bērnu raidījuma unikāls īstenojums reālā vidē Ķīpsalā. Tā mērķis ir aicināt bērnus savu brīvo laiku pavadīt aktīvi, lietderīgi un droši, izzinot pasauli, iesaistoties sportiskās un radošās aktivitātēs. RTU izveidojusies sadarbība ar Latvijas Televīziju un uzticīgākie «Kas te? Es te!» fani kādā no raidījumiem dažus eksperimentus būs jau pamanījuši un, iespējams, jau izmēģinājuši.

RTU Informācijas centrs

23. maijs, 2012 plkst. 23:13