RTU iekļūst pasaules labāko universitāšu reitingā

22. septembris, 2016

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) pirmoreiz ir iekļuvusi prestižajā starptautiskajā reitingā «The Times Higher Education World University Rankings 2016-17», kurā īpaši augstu ir novērtēta RTU sadarbība ar industriju un uzņēmējiem. Reitingā ir iekļautas pašas labākās pasaules universitātes, novērtējot to sniegumu studijās, zinātnē, sadarbībā ar industriju un internacionalizācijā.

«RTU ir tehnoloģiju universitāte, tādēļ īpaši svarīga ir sadarbība ar uzņēmējiem, jo RTU zinātnieku radītos inovatīvos produktus ir nepieciešams komercializēt un ieviest ražošanā Latvijā vai ārzemēs. Šis reitings ir apliecinājums, ka RTU ir ierindojuma starp pasaulē labākajām universitātēm un ir atvērta sadarbībai ar industriju. Inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju augstskolai ir atbildība kopā ar industriju veicināt valsts tautsaimniecības attīstību. Esam gandarīti, ka prestižā starptautiskajā reitingā ir augstu novērtēts tieši šis RTU pīlārs,» saka RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Reitingā universitātes sadarbība ar industriju tiek vērtēta pēc tā, cik lielus ienākumus augstskola ir guvusi no zināšanu pārneses. RTU sadarbībā ar uzņēmējiem top gan jauni produkti, kas tiek ieviesti tirgū, gan arī paši RTU zinātnieki veido savus uzņēmumus, kuri komercializē zinātnieku radītās inovācijas. Sadarbība ar uzņēmumiem RTU notiek arī RTU Padomnieku konventā, kurā darbojas Latvijas uzņēmumu vadītāji. Viņi konsultē RTU vadību, nosakot universitātes darbības stratēģiskos virzienus atbilstoši valsts tautsaimniecības vajadzībām.

RTU reitingā ierindojusies universitāšu grupā 800+. «Pasaulē ir vairāk nekā 20 000 augstākās izglītības iestāžu, tāpēc atrasties šajā reitingā starp 980 labākajām ir liels sasniegums – tas demonstrē piederību mazai globālai elitei,» saka «The Times Higher Education World University Rankings» redaktors Fils Beitijs (Phil Baty).

«The Times Higher Education World University Rankings» ir viens no pasaules ietekmīgākajiem universitāšu reitingiem. Šogad tā pirmo vietu ieņem Oksfordas universitāte. Latvijas Universitāte tāpat kā RTU ir ierindota reitinga 800+ grupā.

RTU augstu vērtējumu ir saņēmusi arī citos prestižos starptautiskajos reitingos. Starptautiskajā «QS Stars» universitāšu reitingā augstu novērtēta studiju kvalitāte, absolventu nodarbinātība un internacionalizācija. Savukārt RTU ieguldījums energoefektivitātes, ilgtspējības un vides aizsardzības nodrošināšanā novērtēts Pasaules augstskolu zaļās politikas un ilgtspējības reitingā «Green Metric», kur 2015. gadā RTU ieguvusi visaugstāko vērtējumu no visām Latvijas augstskolām.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

22. septembris, 2016 plkst. 12:47