RTU iekļauta Ilgtspējas indeksa Platīna kategorijā

19. jūnijs, 2023
.
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) arī šogad ir iekļauta «Ilgtspējas indeksa» platīna kategorijā. RTU ir vienīgā no Latvijas augstskolām, kas saņēmusi šo augsto novērtējumu, un tas ir apliecinājums RTU centieniem iedzīvināt zaļo dzīvesveidu un sniegt zinātnisko ieguldījumu videi draudzīgu tehnoloģiju attīstībā. 

Atbilstoši «Ilgtspējas indeksa» metodoloģijai platīna kategoriju ieguvušie uzņēmumi savā darbībā ir pilnībā integrējuši korporatīvo atbildību, un tajos noteikti atbildīgie gan valdes, gan izpildītāju līmenī. Uzņēmumos notiek sistemātiska datu vākšana un ietekmes novērtēšana, kā arī tie par savu darbību atskaitās ar augsta līmeņa caurskatāmību un ietekmes auditorijas iesaisti, un to publiskotos datus ir apstiprinājis ārējs auditors. Šogad platīna kategorijā kopumā iekļuvuši 17 uzņēmumi. 

RTU mērķtiecīgi strādā, lai sniegtu savu ieguldījumu ilgtspējīgā attīstībā. RTU stratēģijā ir iekļauta ilgtspējas ideja un apņemšanās īstenot ANO 17 ilgtspējas mērķus. Ir izveidots Zaļās Ķīpsalas koncepts, kas paredz ievērot videi draudzīgus principus gan ikdienā, gan arī zinātnieku pētījumus koncentrēt zaļo tehnoloģiju attīstības virzienā. 

Piemēram, lai samazinātu plastmasas pudeļu patēriņu un kopējo atkritumu daudzumu, RTU fakultātēs izvietoti ūdens dzeršanas punkti, tiek šķiroti atkritumi. Zaļie principi tiek ievēroti, ēkas būvējot, rekonstruējot un aprīkojot. Svarīga loma ir RTU zinātnieku inovācijām, ko aprobē Ķīpsalā. Piemēram, studentu pilsētiņas ārtelpā ir izvietots energoefektīvs LED apgaismojums, savukārt dienesta viesnīcās un RTU Ķīpsalas peldbaseinā siltā ūdens sagatavošanā izmanto no notekūdeņu siltuma iegūtu siltumenerģija. RTU arī  īsteno digitalizāciju, pamazām atsakoties no dokumentu aprites drukas formātā un pārejot uz elektroniskajiem pakalpojumiem. 

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, izveidots 2011. gada sākumā un palīdz uzņēmumiem diagnosticēt darbības ilgtspēju un atbildības līmeni, vienlaikus sniedzot sabiedrībai, valsts un nevalstiskajām organizācijām objektīvus kritērijus, lai uzslavētu un atbalstītu tālredzīgākos un atbildīgākos Latvijas uzņēmumus. 

Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta pārstāvji norāda – Ilgtspējas indeksa jaunākie rezultāti liecina, ka izpratne par vides, sociālajiem un pārvaldības aspektiem strauji palielinās. Piemēram, šī novērtējuma dalībnieku vidū jau vairākus gadus ir ne tikai uzņēmumi, bet arī valsts iestādes, kuras arī ir gatavas vērtēt savu sniegumu atbilstoši virknei ilgtspējas kritēriju un izmantot iegūtos datus attīstībai un uzlabojumiem.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. jūnijs, 2023 plkst. 9:56

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi