RTU iekļauta 60 labāko universitāšu skaitā QS EECA reitingā

1. novembris, 2018
.
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) «QS Emerging Europe and Central Asia (ECCA) 2019» reitingā ieņem 57. vietu. ECCA ir Eiropas un Centrālāzijas reģionālais augstskolu reitings un pavisam tajā iekļautas 300 reģiona vadošās augstskolas. Reitinga rezultāti publiskoti 31. oktobrī. 

Reģionālā līmenī visaugstāk novērtēta RTU reputācija darba devēju vidū, kā arī internacionalizācijas līmenis, sasniedzot augstu ārvalstu mācībspēku un studentu īpatsvaru. 

Kopumā izvērtētas 450 vadošās Eiropas un Centrālāzijas universitātes, no tām reitingā iekļuvušas 300 augstskolas no 20 valstīm. 

No Latvijas reitingā iekļuvušas vēl trīs augstskolas: – Latvijas Universitāte ieņem 50. vietu, Rīgas Stradiņa universitāte ierindojusies 117., bet Latvijas Lauksaimniecības universitāte – 161. – 170. vietā. No Baltijas valstu augstskolā visaugstāk novērta Tartu Universitāte, kas reitingā ieņem 5. pozīciju. 

Reitingā universitātes izvērtētas pēc desmit kritērijiem – akadēmiskās reputācijas, darba devēju reputācijas, akadēmiskā personāla un studentu skaita proporcijas, akadēmiskā personāla ar doktora grādu īpatsvara, zinātnisko publikāciju citējamības līmeņa, zinātnisko publikāciju skaita fakultātēs, starptautiskās sadarbības pētniecībā, ārvalstu mācībspēku īpatsvara, ārvalstu studentu īpatsvara, kā arī ietekmes tīmeklī.

Reitinga pirmo vietu ieņem Lomonosova Maskavas Valsts universitāte, otro – Novosibirskas Valsts universitāte, bet trešo – Kārļa Universitāte no Čehijas. 

Reitings
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

1. novembris, 2018 plkst. 11:13

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi