RTU iegūst platīnu «Ilgtspējas indeksa 2018» novērtējumā

15. jūnijs, 2018
.
.
.
Uz RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes jumta uzstādītie saules paneļi un vēja turbīna gan «apkalpo» māju, gan tiek izmantoti mācību procesā un pētījumos. Foto: no RTU arhīva

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) šogad pirmoreiz iekļauta Latvijas uzņēmumu «Ilgtspējas indeksa» platīna kategorijā. Tik augstu līmeni RTU sasniegusi, jo savā attīstības stratēģijā ilgtspēju izvirzījusi par prioritāti un to mērķtiecīgi ievieš ikdienā, rūpējoties par zaļo dzīvesveidu un sniedzot zinātnisko ieguldījumu videi draudzīgu tehnoloģiju attīstībā. 

Ilgtspējas indeksa metodoloģija skaidro, ka platīna kategoriju ieguvušie uzņēmumi savā darbībā ir pilnībā integrējuši korporatīvo atbildību, un tajos noteikti atbildīgie gan valdes, gan izpildītāju līmenī. Uzņēmumos notiek sistemātiska datu vākšana un ietekmes novērtēšana, kā arī tie par savu darbību atskaitās ar augsta līmeņa caurskatāmību un ietekmes auditorijas iesaisti, un to publiskotos datus ir apstiprinājis ārējs auditors.

«RTU ir iekļauta platīna kategorijā, jo  viena no universitātes prioritātēm ir Ilgtspējība un zaļais dzīvesveids. Mēs ieviešam Zaļās Ķīpsalas konceptu, RTU studentu pilsētiņā nodrošinot ilgtspējīgu resursu pārvaldību, paplašinot RTU darbinieku un studentu izpratni par vides jautājumiem un sekmējot videi draudzīgu tehnoloģiju radīšanu un izmantošanu,» saka RTU Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības departamenta direktors Juris Iljins. 

Lai samazinātu plastmasas pudeļu patēriņu un kopējo atkritumu daudzumu, RTU fakultātēs izvietoti ūdens dzeršanas punkti, tiek šķiroti atkritumi. Zaļie principi tiek ievēroti, ēkas būvējot, rekonstruējot un aprīkojot. Svarīga loma ir RTU zinātnieku inovācijām, ko aprobē Ķīpsalā. Piemēram, studentu pilsētiņas ārtelpā ir izvietots energoefektīvs LED apgaismojums, savukārt dienesta viesnīcās un RTU Ķīpsalas peldbaseinā siltā ūdens sagatavošanā izmanto no notekūdeņu siltuma iegūtu siltumenerģija. 

RTU īsteno digitalizāciju, pamazām atsakoties no dokumentu aprites drukas formātā un pārejot uz elektroniskajiem pakalpojumiem. Tāpat tiek sniegts ieguldījums sabiedrības izglītošanā, piemēram, organizējot izglītojošus pasākumus, skolēnus iepazīstinot ar inženierzinātnēm, bet skolotājus informējot par jaunākajiem zinātniskajiem sasniegumiem, kas viņiem noder mācību darbā. 

RTU arī rūpējas par darbinieku lojalitāti un rīko pasākumus darbinieku ģimenēm. Arī šie centieni ir atzinīgi novērtēti, jau trešo gadu pēc kārtas RTU piešķirot Ģimenei draudzīga komersanta statusu.

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kas palīdz uzņēmumiem diagnosticēt darbības ilgtspēju un atbildības līmeni, vienlaikus sniedzot sabiedrībai, valsts un nevalstiskajām organizācijām objektīvus kritērijus, lai uzslavētu un atbalstītu tālredzīgākos un atbildīgākos Latvijas uzņēmumus.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. jūnijs, 2018 plkst. 9:40

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi