RTU humanitāro zinātņu speciālisti vidusskolēnus no Ķīnas sagatavo studijām Latvijā

14. septembris, 2017
.
.
.
Skolēni no Ķīnas RTU ETHZF mācībspēku vadībā apgūs latviešu valodu un citus priekšmetus

Septembra sākumā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) uzņēma 20 vidusskolēnu grupu no Ķīnas Tautas republikas. Viņi RTU E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes (ETHZF) mācībspēku vadībā šajā mācību gadā apgūs latviešu valodu, vairākus sociālo zinību priekšmetus, kā arī iepazīs Latvijas kultūru un vēsturi. 

Ķīnas skolēnu mācības ir sākušās vienlaicīgi ar akadēmisko studiju gadu. Galvenais uzsvars likts uz intensīvu latviešu valodas apguvi, bet paralēli skolēni apgūs angļu valodu, Latvijas vēsturi un kultūras vēsturi, datorzinības, pirmos soļus pētniecībā un citus mācību priekšmetus. Latvijā iegūtās zināšanas vēlāk tiks pielīdzinātas Ķīnas vidusskolas mācību vielai. Ķīnas jaunieši uzturēšanās laikā Latvijā dosies ekskursijās, iepazīs vietējās tradīcijas, kultūru, sportu, sadzīvi. 

«Esmu gandarīts, ka Ķīnas jaunieši šī gada laikā ne tikai intensīvi apgūs latviešu valodu, bet varēs arī patiesi iedziļināsies mūsu kultūrā un ikdienā, lai sagatavotos studijām Latvijā. Latviešu valodas zināšanas ķīniešiem būs vajadzīgas nākotnē, jo Latvijas loma jaunajā Zīda ceļā var izrādīties nozīmīga daudzām valstīm, kuras veido šo svarīgo valstu sadarbības projektu, tajā skaitā arī Ķīnai,» uzsver RTU rektora vietnieks starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā profesors Igors Tipāns.  

Ķīnas skolēnu Latvijā pavadītais mācību gads ir daļa no projekta «2+1+1+3», kuru RTU, sadarbojoties ar Pekinas Starptautisko studiju augstskolu (Bejing International Studies University – BISU), aizsāka pirms diviem gadiem. BISU izveidoja 15 – 16 gadus jaunu 20 vidusskolēnu grupu, kas divus gadus Ķīnā paralēli mācībām vidusskolā apguva latviešu valodu skolotājas Aijas Veldrumas vadībā. Pasniedzēju uz Ķīnu nosūtīja un mācību līdzekļus nodrošināja RTU. Tagad ir sācies otrs projekta posms – mācību gads RTU ETHZF. Trešajā posmā skolēni atgriezīsies Ķīnā, kur pabeigs vidusskolu. Projekta ceturtais un noslēdzošais posms ir studijas – paredzēts, ka vidusskolas absolventi no Ķīnas studēs kādā no RTU piedāvātajām studiju programmām latviešu valodā. 

«Šis projekts ir nozīmīgs gan RTU ETHZF, gan Latvijai kopumā, jo ar tā palīdzību varam popularizēt Latviju un latviešu valodu, mūsu vēsturi un kultūru visas pasaules mērogā. Tieši pateicoties šādiem projektiem, ir iespējams veidot starpvalstu sakarus visos līmeņos, kas Latvijai, tās izaugsmei un attīstībai ir ļoti, ļoti svarīgi,» uzskata RTU ETHZF dekāne profesore Marina Platonova. 

Projekts ir Ķīnas puses iniciatīva, un līdzīgus BISU iecerējusi īstenot ar citām Austrumeiropas valstīm un augstskolām. Šobrīd vissekmīgākais ir RTU sadarbības projekts, kurā jau ir sācies otrais īstenošanas etaps.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

14. septembris, 2017 plkst. 11:38

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi