RTU ģeomātikas speciālisti skolēniem Mārupē māca būvēt papīra tiltus

2. marts, 2017

Ar svinīgu apbalvošanas ceremoniju 28. februārī noslēdzās projekts «Tilts starp Mārupi un Rīgu», kurā skolēni ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) Ģeomātikas katedras un BIF Studentu pašpārvaldes pārstāvju palīdzību apguva papīra tiltu būvniecību, zīmēja un konstruēja tiltus pār Daugavu un atbildēja uz viktorīnas jautājumiem.

Fotogalerija

Greznāko tiltu kategorijā vērtēšana notika divās vecuma grupās: 1. – 3. un 4. - 9. klašu grupās. 1. vietu šajā kategorijā ieguva 2. c un 4. a klase. Savukārt izturīgāko tiltu kategorijā, kurā sacentās 4. – 9. klases, nepārspētas palika 6. b un 8. klase.

Papīra tiltu projekts Mārupes pamatskolā norisinājās no 20. līdz 24. februārim, un tā laikā ar BIF studentu palīdzību un padomiem skolēni izveidoja 19 tiltus. Paralēli norisinājās viktorīna, kurā skolēni kopā ar vecākiem atbildēja uz jautājumiem par dažādiem tiltiem Latvijā un pasaulē. Viktorīnā piedalījās 80 bērni. No katras klases tika sveikts labākais viktorīnas dalībnieks.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

2. marts, 2017 plkst. 9:27