RTU florbolisti ir lepni pārstāvēt Latviju Eiropas čempionvienības kausa izcīņā

1. oktobris, 2010

Pirms gaidāmā Eiropas čempionvienības kausa izcīņas florbolā, kas no 5. līdz 9. oktobrim norisināsies Vidzemes olimpiskajā centrā Valmierā un Kocēnos, Latvijas čempionu – «RTU/Inspecta» komandas treneris Andris Pīlups preses konferencē atzina: «RTU florbolisti ir lepni pārstāvēt Latviju šajā turnīrā, ceram nostartēt labi.»

01.10.2010.  Skatīt galeriju

floorball_pk_big.jpgLatvijas čempioni Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) komanda «RTU/Inspecta» būs vienīgā vīriešu komanda, kas Latviju pārstāvēs Eiropas čempionvienības kausa izcīņā. Kausa izcīņā Latviju pārstāvēs arī sieviešu komanda «Rubene».

Šāda mēroga sacensībās «RTU/Inspecta» piedalīsies pirmoreiz, informēja A. Pīlups.

Eiropas čempionvienības kausa izcīņas spēles varēs vērot sacensību interneta mājaslapā.

Kopumā Eiropas čempionvienības kausa izcīņā piedalīsies ap 500 Labākie Eiropas sportisti. Kā vēsta portāls «Sportacentrs.com»: «Valmierā būs vērojams īsts florbola zvaigžņu lietus, jo komandas ieradīsies savos spēcīgākajos sastāvos. Henri Toivoniemi, Tero Tītu, Mikaels Jervi, Henriks Kvists, brāļi Hofbaueri, Mika Kohonens un Ole Mosins Olesens ir tikai daži no spēcīgā dalībnieku pulka.
Galveno favorītu pulkā vīriešiem lielākoties tiek minētas trīs komandas – zviedru «Storvreta», Šveices «SV Wiler Ersigen» un somu «SSV». Sievietēm galvenā pretendente uz kausu ir «IKSU», medaļu cīņās gatavas iesaistīties arī abas Šveices komandas un čehu «Herbadent SJM».»

Šis būs pēdējais Eiropas Florbola kausa izcīņas turnīrs, kas norisināsies pēc vecās norises formulas. Sākot 2011. gada sezonu, ir plānotas būtiskas izmaiņas Eiropas florbola čempionvienību kausa izcīņā, vēstī Latvijas Florbola savienība.

Jau ziņots, ka «RTU/Inspecta» triumfēja Latvijas vīriešu florbola čempionātā – «Hipolīzings» virslīgas – turnīrā. Izšķirošā spēle, kurā «RTU/Inspecta» pieveica pagājušās sezonas čempionvienību Cēsu «Lekrings» ar rezultātu 6:4, notika 17. aprīlī. Sveicot RTU komandu, rektors Ivars Knēts atzina, ka, izcīnot Latvijas čempionu titulu, RTU florbolisti ir paveikuši varoņdarbu.

RTU Informācijas centrs

1. oktobris, 2010 plkst. 13:31