RTU ETF TI pētnieki piedalīsies starptautiskajā konferencē «Swe-CTW 2011»

7. oktobris, 2011

No 19.–21. oktobrim, Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā, Karaliskajā Tehnoloģiskajā institūtā (KTH) notiks starptautiskā konference IEEE «Swedish Communication Technologies Workshop» («Swe-CTW 2011»), kurā piedalīsies arī Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Telekomunikāciju institūta (RTU ETF TI) pētnieki, kuri aprobēs iegūtos zinātniskos rezultātus.

«Swe-CTW 2011» konference katru gadu pulcē lielu skaitu pasaules līmeņa zinātniekus un jaunos pētniekus, kuri darbojas telekomunikāciju tehnoloģiju un ar to saistītās jomās. Konference, kura ilgst trīs dienas, zinātniekiem un jaunajiem pētniekiem sniedz iespēju iegūt jaunāko informāciju par pēdējiem sasniegumiem telekomunikāciju jomā, kā arī dalīties ar idejām, iegūt jaunus kontaktus un veicināt sadarbību starp dažādām universitātēm,  zinātniskajām institūcijām, kā arī ar industrijas pārstāvjiem.

«Swe-CTW 2011» augsta ranga zinātniskā konference pulcē pārstāvjus no tādām valstīm kā Zviedrija, Apvienotā karaliste, Indija, Singapūra, Grieķija, Irāna, Somija, Vācija, un šogad arī Latvija.

Konference ir IEEE atbalstīta, kas apliecina «Swe-CTW 2011» konferences nozīmību inženierzinātņu sektorā. Kā arī, jāpiemin, ka uz šo konferenci apstiprinātās publikācijas tiks iekļautas IEEE Xplore digitālajā datu bāzē. Šajā datu bāzē tiek iekļautas tikai zinātniskas publikācijas ar jauniem rezultātiem, inovatīviem pētījumiem un augstu nozīmību. IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) ir starptautiska tehnoloģiju asociācija, kuras zinātniskās publikācijas apkopotas digitālajā datubāzē IEEE Xplore Digital Library. Datubāzē tiešsaistē ir pieejami gandrīz 3 miljoni pilnu tekstu dokumenti no pasaulē augsti vērtētiem izdevumiem elektrotehnikā, inženierzinātnē, datorzinātnēs un elektronikā.

RTU ETF Telekomunikāciju institūta pētnieks Oskars Ozoliņš konferencē uzstāsies ar stenda referātu «DWDM Direct System with FBG Technology for New Generation Optical Access», pētnieks Aleksejs Udaļcovs uzstāsies ar stenda referātu «Investigation of Spectrally Efficient Transmission for Differently Modulated Optical Signals in Mixed Data Rates WDM Systems», un pētnieks Andis Supe uzstāsies ar stenda referātu «Estimation of Erbium Doped Optical Fibers Effective Area». Savukārt, Telekomunikāciju institūta pētnieks Sandis Spolītis konferencē uzstāsies ar mutisku ziņojumu «Extending the Reach of DWDM-PON Access Network Using Chromatic Dispersion Compensation».

Telekomunikāciju institūta pētnieku apstiprinātā dalība «Swe-CTW 2011» konferencē uzskatāmi pierāda to, ka veiktie pētījumi un iegūtie rezultāti pilnībā atbilst jaunākajām telekomunikāciju pētījumu tendencēm šķiedru optikas jomā ne tikai Eiropas līmenī, bet arī Pasaules līmenī. Līdz ar to, droši varam secināt, ka  Telekomunikāciju Institūts sagatavo augstas klases telekomunikāciju speciālistus, spējīgus veikt jaunus pētījumus un radīt inovatīvus produktus, kas pozitīvi ietekmē Latvijas tēla atpazīstamību Pasaules zinātnes telpā.

RTU Informācijas centrs

7. oktobris, 2011 plkst. 12:11