RTU eksperimenti aizrauj bērnus

29. maijs, 2012

Lai bērnos rosinātu interesi par tehniskajām un inženierzinātnēm, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) 25.–27. maijā veidoja eksperimentu darbnīcu vērienīgā un izzinošā pasākumā «Kas te? Es te! Ķīpsalā». Mazie pētnieki paši varēja izveidot un redzēt darbībā putu vulkānus un lavas lampas, kā arī uzzināt, kas ir pH indikators, kā mājas apstākļos to pagatavot un izmantot sadzīvē lietojamu vielu krāsas mainīšanai.

Skatīt galeriju

kas_te_es_te.jpgRTU studentu organizētie ķīmijas un fizikas eksperimenti šķita aizraujoši gan jaunākā skolas vecuma bērniem, gan pavisam maziem ķipariem. Brīžiem interesentu skaits bija tik liels, ka mazajiem pētniekiem nācās gaidīt rindā, bet pie iespējas imitēt mini laboratorijas darbus tika ikviens.

Jāatzīmē, ka šis šogad bija jau otrais Rīgas Tehniskās universitātes pasākums jaunākā skolas vecuma bērniem, jo mēs ticam, ka dodot iespēju jau agrā vecumā iepazīt zinātnes interesanto pusi, ļaujot darboties un eksperimentēt pašiem, mēs veicinām bērnos interesi par tehniskajām un dabaszinātnēm. Mūsu spēkos ir veidot jauno RTU studentu paaudzi!

Pasākums «Kas te? Es te! Ķīpsalā» bija iecerēts kā vispopulārākā Latvijas Televīzijas bērnu raidījuma unikāls īstenojums reālā vidē Ķīpsalā. Tā mērķis bija aicināt bērnus savu brīvo laiku pavadīt aktīvi, lietderīgi un droši, izzinot pasauli, iesaistoties sportiskās un radošāsaktivitātēs. Trīs dienu laikā pasākumu apmeklēja 10 000 cilvēku.

RTU Informācijas centrs

29. maijs, 2012 plkst. 12:11