RTU EEF doktorants kāpj torņos un arī uz jumtiem

29. novembris, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (RTU EEF) doktorants, «Bite Latvija» vecākais bāzes staciju jaudas speciālists Edgars Dreimanis laikrakstam «Diena» stāsta, kāpēc izvēlējies studijas RTU, un – kā tās ietekmējušas viņa karjeru.

«Nebiju baigi tehniskais jauneklis, taču piesaistīja tas, ka biju dzirdējis – ja būsi labs speciālists kādā tehniskā nozarē, būsi gan pieprasīts, gan normāli atalgots,» izšķiršanos pēc vidusskolas beigšanasdzimtajā Jēkabpilī studēt enerģētiku RTU pamato Edgars Dreimanis. Šoziem Edgaram universitātē jāizstāv nu jau doktora disertācija, kā arī –savā karjerā viņš paspējis gan strādāt par mācībspēku arodvidusskolā, gan iepazīt energobūvniecības procesus, gan nodrošināt ar elektrību telekomunikāciju uzņēmuma «Bite Latvija» bāzes stacijas, ko dara joprojām.

Skolas laikā ģēnijs eksaktajos priekšmetos Edgars īsti nav bijis, bet RTU mācībspēki matemātiku, fiziku un ķīmiju mācējuši pasniegt tā, ka kļuvis ļoti interesanti. «Sāku saprast, kas tas vispār ir,» Edgars saka.Pirmajā kursā gājis smagi, tomēr kārdinājums visu mest pie malas izpalika – kas iesākts, tas jāturpina. Bakalaura grādu Edgars ieguva akadēmiskajā programmā, kur saiknes ar praktisko bija maz, savukārt maģistrantūrā specializāciju «Elektrotehnoloģiju datorvadība» lielā mērāizvēlējās tāpēc, ka tajās studijas bija savienojamas ar darbu, jo notika vakaros. Jāmācās gan bija intensīvi, jo paralēli tika iegūts gan maģistra, gan inženiera grāds, Edgars stāsta.

Strādāt Edgars sāka bakalaura pēdējā kursā. Pamanījis sludinājumu, ka Zaļenieku arodvidusskola meklē skolotāju, kas topošajiem elektriķiem mācītu, kā elektrība rodas un «uzvedas», piezvanījis, aizbraucis aprunāties un pēc dažām dienām sācis strādāt. Skolā viņš nostrādāja gadu. Pēc tam Edgars tika uzņemts darbā energobūvniecības kompānijā «LEC». «Sākumā veidoju tāmes, cik izmaksā dažādu objektu būvniecība. Pēctam kļuvu par darbu vadītāju objektos, ko pats biju tāmējis.»

Kad Edgaram piezvanīja no «Bite Latvija» un piedāvāja darbu, viņš piekrita. Sākotnēji viņa pienākums bija uzraudzīt, kā norit sakaru torņu– bāzes staciju – būvniecība, bet ar laiku Edgars sāka rūpēties, lai tām visām tiktu pieslēgta un piegādāta elektrība. Tas arī pašreiz ir viņa galvenais uzdevums.

Studijas RTU EEF doktorantūrā Edgars sāka pēc mācībspēku ieteikuma un aizrāvās. Interesi radīja arī tas, ka mācības ir praktiski ievirzītas – obligāta prasība ir kaut ko izgudrot. Edgara izgudrojums ir diagnostikasiekārta, kas ļauj padarīt drošāku elektroapgādi, izvairīties no īssavienojumiem tīklā.

RTU Informācijas centrs

29. novembris, 2011 plkst. 11:08