RTU Dzelzceļa transporta institūta studenti saņēmuši LDz stipendijas

11. aprīlis, 2010

Lai veicinātu interesi par dzelzceļa nozari, 7. aprīlī, VAS «Latvijas dzelzceļš» (LDz) un Rīgas tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds desmit RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes Dzelzceļa Transporta institūta studentiem piešķīra  stipendijas.

09.04.2010.

LDz stipendijas (70 latus mēnesī) saņems septiņi Dzelzceļa transporta institūta bakalaura līmeņa studenti – Ludmila Soldatjonoka, Tenāta Ļutkus, Veronika Mihņeviča, Ruslans Muhitovs, Ivans Fiļipovs, Maksims Zaķītis, Vitālijs Ruškuts – kā arī trīs maģistrantūras studenti (90 latus mēnesī) Aleksandrs Nikolajevs, Nikolajs Borovojs, Nataļja Šļapkova.

Lai pretendētu uz stipendijām, RTU studenti piedalījās zinātniskās pētniecības darbu konkursā. Stipendiju saņēmēju sveikšana notika 7. aprīlī LR Satiksmes ministrijā. Stipendiju mērķis ir piesaistīt jauniešus dzelzceļa nozarei un veicināt tās padziļinātu apgūšanu.

Kā stipendiju pasniegšanas pasākumā atzina RTU kanclers Ingars Eriņš, dzelzceļa transporta nozares studenti un darbinieki ir izredzēta sabiedrība, jo pārstāv tik fundamentālu nozari kā dzelzceļš. Izstrādājot augsti novērtētus zinātniskos darbus, par kuriem jauniešiem nolemts piešķirt stipendijas, viņi ir apliecinājuši, ka spēj veidot savus veiksmes stāstus. RTU un LDz uzdevums ir šos jauniešus atbalstīt viņu tālākajos centienos sasniegt savus mērķus.

Līdzīgas stipendijas saņēma arī vairāki Latgales Transporta un sakaru tehniskā skolas audzēkņi un Rīgas Valsts tehnikuma Dzelzceļnieku centra audzēkņi.

Pilna publikācija par stipendiju piešķiršanas pasākumu laikrakstā «Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai» (9.04.2010.).

RTU Informācijas centrs

11. aprīlis, 2010 plkst. 15:14