RTU doktore jau otro reizi iegūst Vernera fon Sīmensa balvu

15. februāris, 2011

Laikraksts «Latvijas Avīze» (09.02.2011.) publicējis rakstu par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vadošo pētnieci Diānu Žalostību – vienu no desmit šā gada Vernera fon Sīmensa balvas laureātēm.

Pērn Diāna ieguva doktora grādu elektroenerģētikā, un nu Vernera fon Sīmensa balvu saņēma par izcili izstrādātu doktora disertāciju. Diāna stāsta, Vernera fon Sīmensa balvu ieguvusi jau otrreiz. Un tā tikusi piešķirta par pētījumiem doktora grāda iegūšanai, kuros pētniece meklējusi veidus, kā novērst riskus elektriskās energosistēmās. Darba izstrādes laikā Diānai kopā ar profesoru Jēkabu Barkānu tika apstiprināti seši patenti par jaunu zinātnisko metožu atklāšanu.

Diāna ir vadošā pētniece RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātēs Enerģētikas institūtā, strādā ar studentiem laboratorijās un vada praktiskos darbus priekšmetā «Elektriskās sistēmas», kā arī bakalaura un maģistra darbus.

Jautāta, vai piekrīt plaši paustajai kritikai par Latvijas augstākās izglītības kvalitāti, viņa atbild, ka, viņasprāt, ir gan labas, gan sliktas lietas, un, piemēram, RTU grasās gan nopietni uzlabot mācību procesu, gan aicināt vieslektorus, tāpēc kvalitāte augs.

D. Žalostība atzīst, ka jaunos izdodas piesaistīt zinātnei tad, ja viņi sastop labu «darbaudzinātāju» pētniecībā. Diānai tādā ziņā veicās ar profesora Jēkaba Barkāna sastapšanu. Profesors savukārt jauno zinātnieci sauc par savu audžumeitu zinātnē.

Pilns publikācijas teksts laikrakstā «Latvijas Avīze» (09.02.2011.).

RTU Informācijas centrs

15. februāris, 2011 plkst. 13:25