RTU Doktorantūras skolā uzņems 462 doktorantus

25. novembris, 2010

25.11.2010.

Lai uzlabotu doktorantūras efektivitāti, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) pirmdien, 29. novembrī, atklās Doktorantūras skolu, kurā uzņems 462 doktorantus. RTU Doktorantūras skola sniegs atbalstu visiem doktora grāda kandidātiem un promocijas darbu vadītājiem, veicinot zinātniskā darba prasmju uzlabošanu un profesionālo attīstību.

RTU Doktorantūras skolas atklāšana notiks RTU Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, 29. novembrī plkst. 15.

Doktorantūras skolas atklāšanā paredzētas svinīgas uzrunas un prezentācijas, tostarp – RTU zinātņu prorektora akadēmiķa Leonīda Ribicka ziņojums par doktorantūras skolu aktualitāti Eiropā, Eiropas Universitāšu asociācijas vecākā padomnieka Andreja Rauhvargera prezentācija «Pasaules populārākie augstskolu reitingi», kā arī RTU vadošā pētnieka, «RTU Gada jaunā zinātnieka 2008» Kaspara Kalniņa prezentācija par Doktorantūras skolas aktualitāti RTU.

Kā atzīst K. Kalniņš: «Jaunizveidotā RTU Doktorantūras skola ne vien uzlabos doktora programmu realizācijas efektivitāti, bet arī panāks sabalansētu augstas kvalitātes zinātniskās pētniecības rādītāju sasniegšanu un vienota doktorantūras kvalitātes standarta izveidi visā universitātē. Šis būs arī instruments, kas veicinās kompleksu starpdisciplināru pētījumu veikšanu, iesaistot kopīgos projektos dažādu RTU fakultāšu doktorantus. Inovatīvu inženiertehnoloģisku procesu izstrādei šāda sadarbība ir ārkārtīgi nepieciešama, taču līdz šim notikusi reti.»

Īstenojot uz studentiem un topošajiem zinātniekiem vērsto pasākumu kopumu, jaunās RTU Doktorantūras skolas uzdevums būs radīt interesi par doktorantūru RTU studentu vidū, kā arī organizēt pasākumus doktorantiem un pārējiem doktora grāda kandidātiem vispārīgo un zinātniskā darba prasmju uzlabošanai. Pasākumu kopums ietvers gan izglītojošu semināru unlekciju ciklus, gan intensīvās vasaras un ziemas skolas, kuru laikā tiks apgūtas promocijas darba sagatavošanai nepieciešamās prasmes: laikaplānošana, pētījumu un eksperimentu organizēšanas metodes, starpdisciplinārie pētījumi, datu bāzes un zinātnisko rakstu citējamībasīpatnības, zinātnieka ētika, sadarbības iespējas ar citu nozaru doktorantiem u. c. Topošie pētnieki tiks aicināti iegūt arī uzņēmējiem nepieciešamās iemaņas: apgūt izgudrojumu komercializāciju, pētījumu mārketingu, biznesa plānu veidošanu, biznesa un zinātnes komunikāciju u. c.

Savukārt, īstenojot uz promociju darbu vadītājiem vērsto pasākumu kopumu, jaunā RTU Doktorantūras skola rūpēsies par promocijas darbu vadītāju kvalifikācijas celšanas un pieredzes apmaiņas pasākumiem.

Iecerēts, ka RTU Doktorantūras skola uzlabos doktora programmu realizācijas efektivitāti, veicinās doktorantu mērķtiecību, kā arī mudinās promocijas darbu vadītājus motivēt topošos zinātniekus izstrādātkvalitatīvas disertācijas noteiktajā termiņā. Lai palielinātu RTU aizstāvēto promocijas darbu skaitu un paaugstinātu doktora programmu kvalitāti, RTU Senāts jau jūnijā nolēma, sākot ar 2010. gada 1. septembri, pāriet uz četrgadīgām pilna laika doktora programmām un piecgadīgām nepilna laika doktora programmām.

RTU piedāvā 22 doktora programmas ar specializāciju 35 virzienos. Visas RTU doktora studiju programmas ir akreditējusi Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības programmu akreditācijas komisija.

RTU Informācijas centrs

25. novembris, 2010 plkst. 13:23