RTU doktorants Madars Reimanis: «Ja tu esi radošs un ar interesi, tad viss notiek pats no sevis»

18. janvāris, 2011

Laikraksts «Kurzemnieks» (18.01.2011.) publicējis interviju ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) doktorantu, Vispārīgās ķīmija tehnoloģijas institūta pētnieku Madaru Reimani. Pagājušā gada nogalē viņš saņēma «Jaunā vides zinātnieka 2010» balvu. Viņš atklāj, ka galvenokārt lieliem panākumiem nepieciešama vēlēšanās uzzināt kaut ko jaunu.

18.01.2011.

Madars bakalaura grādu ieguvis RTU, bet maģistra – Latvijas Universitātē. Jautāts, kāpēc doktorantūrā izvēlējies studēt RTU, viņš atbild, ka RTU ir daudz augstāks līmenis. «Te ir uzsvars uz praktisko pielietojumu, studijas ir dziļākas, interesantākas.»

Tagad savā doktora disertācijā viņš strādā pie ūdens attīrīšanas tehnoloģijas un iekārtas, kas balstīta uz elektrolīzi. Iekārta būs paredzēta privātmājām. Madars atzīst, ka gribētos radīt kaut ko paliekošu un praktiski pielietojamu. «Un ne jau tikai vienu», viņš piebilst.

Viņaprāt, veiksmīgākai ķīmijas nozares attīstībai traucē valdības politika, kas ir gan «nogriezusi» līdzekļus, gan slikti popularizē zinātni. «Latvijā jau no padomju laikiem vēl ir ļoti augstas klases speciālisti, kas spēj labi sagatavot nākamo paaudzi. Ja latviešiem būtu iespējams realizēt šo potenciālu, ir versijas, ka pat otru budžetu varētu nopelnīt.»

Intervija laikrakstā «Kurzemnieks» (15.01.2011.)

RTU Informācijas centrs

18. janvāris, 2011 plkst. 11:18