RTU doktorants izstrādā izglītojošu mobilo spēli bērniem

8. augusts, 2012

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) Lietišķo datorsistēmu institūta 2. kursa doktorants Gusts Linkevičs izstrādājis mobilo spēli «Alphabet Ninja XNA», vēstīts laikraksta «Dienas Bizness» 7. augusta numurā. Spēle paredzēta bērniem vieglākai burtu apguvei, un tajā iekļauti trīs valodu alfabēti – latviešu, krievu un angļu. G. Linkevičs spēli izstrādājis kopā ar Ivaru Āriņu.

Ideja izveidot šāda veida izglītojošo spēli G. Linkevičam radusies, vērojot savu atvašu interesi par lietotnēm mobilajos tālruņos. Rotaļājoties bērnam jāķer burbulīši ar pareizo alfabēta burtu, tā papildinot punktu skaitu un iegūstot papildu laiku burtu ķeršanai, mobilās spēles «Alphabet Ninja XNA» noteikumus laikrakstam paskaidro G. Linkevičs. Šādā veidā bērns spēlējoties mācās atpazīt burtus.

Gusts Linkevičs kopā ar kolēģiem ir piedalījies starptautiskajā jauniešu tehnoloģiju konkursā «Imagine Cup», kur tika izstrādāts spēles prototips, kas māca ne tikai burtus, bet arī attīsta loģiku un izpratni par skaitļiem.

«Mobilo aplikāciju izstrāde šobrīd ir viena no visvairāk progresējošajām programmatūras izstrādes nozarēm pasaulē. Tās attīstību vistiešākajā mērā ietekmē IT attīstības tendences – mākoņu skaitļošanas pakalpojumi, mobilā interneta attīstība, planšetdatori,» pauž uzņēmuma «Lattelecom Technology» izpilddirektors Rinalds Sproģis. Lai izglītojošos nolūkos būtu iespējams izmantot mobilās aplikācijas, nepieciešams atbilstošs viedtālrunis, kurā ir pieejamas attiecīgās lietotnes. Pēc uzņēmuma «Lattelecom» aprēķiniem pašlaik Latvijā esot ap 200 000 skārienjutīgu tālruņu lietotāju, kuri arī potenciāli izmantotu šīs mobilās aplikācijas.

Pilna publikācija laikrakstā «Dienas Bizness» 07.08.2012.  Pilna publikācija laikrakstā «Dienas Bizness» 07.08.2012.

RTU Informācijas centrs

8. augusts, 2012 plkst. 14:06